مرامنامه و اساسنامه

                                                                                                                

مرامنامه جمعیت زنان مسلمان نواندیش

مقدمه :

جمعیت زنان مسلمان نو اندیش در شرایطی در کشور پا به عرصه گذاشت که نگرانی های جدی در زنان نسل جدید پس از انقلاب اسلامی در مواجهه با دین به چشم می خورد و باید با استفاده ازظرفیت صاحب نظران و متخصصان به این دغدغه ها پاسخ هایی متناسب با شرایط زمان و اقتضائات اجتماعی، فرهنگی جامعه داده شود. این تشکل خود را متعهد می داند که از یک سو در زمینه ارتقاء جایگاه زنان ایران تلاش کند و از سوی دیگر با تکیه بر نواندیشی دینی به پرسش های نسل جدید پاسخ گوید.

بر همین مبنا آنچه در پی می آید تشریح رویکرد و راهبرد و مبانی اعتقادی است که این تشکل سیاسی با تکیه بر آن ها نوع ماموریت و فعالیت های خود را ترسیم می کند:

1.جهان بینی (مبانی فکری وعقیدتی) :

جمعیت پایبند و ملتزم به شریعت اسلام، احکام شرعی، اصل ولایت مطلقه فقیه وقانون اساسی جمهوری اسلامی ایران است وبا اتکاء به ((وَمِنْ آيَاتِهِ أَنْ خَلَقَ لَكُمْ مِنْ أَنْفُسِكُمْ أَزْوَاجًا لِتَسْكُنُوا إِلَيْهَا وَجَعَلَ بَيْنَكُمْ مَوَدَّةً وَرَحْمَةً ۚ إِنَّ فِي ذَٰلِكَ لَآيَاتٍ لِقَوْمٍ يَتَفَكَّرُونَ))هدف ادیان الهی وخصوصا اسلام را، نجات تمام بشریت (اعم از زن و مرد) می داند و هرگونه اعمال تبعیض، رفتار ناروا و خشونت علیه زنان، در تضاد با روح تعالیم اسلامی قلمداد می کند؛به ویژه آنکه پیامبر اسلام تاکید خاص بر تکریم زنان داشته، از آنان پیوسته به احترام و محبت یاد کرده اند.

2. اهداف :

- تلاش در جهت ارتقای جایگاه زنان در سطح احزاب و گروه های سیاسی، از طریق رایزنی با ارکان در احزاب مختلف و فعالیت های فرهنگی،مطبوعاتی و سیاسی لازم در این زمینه

- همکاری فعال با نهاد های حکومتی وغیر حکومتی برای ارتقای موقعیت زنان و رفع تبعیض و خشونت از آنان

- برگزاری گردهمایی، میزگرد ها و برنامه های سخنرانی و کارگاه های آموزشی به منظور نیل به اهداف اجرایی

3. سیاست ها و راهبرد های کلان :

1-3.حقوقی :

قانون اساسی جمهوری ایران از ظرفیتهای بالا برای ارتقای موقعیت زنان برخوردار است و ظرفیت پاسخگویی نیاز های امروز جامعه ی زنان کشور را دارد، لذا آن بخش از مواد مربوط به زنان و خانواده در قوانین مدنی، و سایر قوانین و مقررات که درآنها روح قانون اساسی اعمال نشده است ، باید مورد تجدید نظر واصلاح قرارگیرد. در فصل سوم این قانون که به حقوق ملت اختصاص دارد، اصل21 دولت های جمهوری اسلامی را موظف کرده که ارتقاء جایگاه زنان را جزو سیاست ها و برنامه های خود قرار دهند.

2-3.فرهنگی :

علی رغم وجود الگوها و اسوه هایی شایسته و ارزشمند چون حضرت زهرا،زینب وخدیجه (س) و دیگر چهره های تابناک تاریخ اسلام،در ارتباط با چگونگی الگو گیری زن امروز از این بزرگواران، تلاش های فرهنگی و آموزشی خاصی صورت نگرفته و عمدتا به ذکر نام آنها وبرخی صفات بارزشان بسنده شده است. از طرفی رسانه های جمعی عموما در ارتباط با ارائه الگویی متین و شایسته از زن مسلمان امروز همواره مشکل داشته و هرگز این وظیفه را به طور جدی دنبال نکرده اند. اهل قلم و هنر نیز جز مواردی معدود، به این امر مهم نپرداخته اند. لذا یک تحول فرهنگی عمیق و گسترده در این حوزه ضروری است.

3-3.اقتصادی :

فرصت های برابر اشتغال برای زنان وجود ندارد و اغلب دختران فارغ التحصیل پس از سال ها فراغت از تحصیل به شغل مناسب دست نمی یابند و این امر سبب افسردگی و اتلاف نیرو و به هدر رفتن ظرفیت های فکری و تخصصی آنها می شود.

متاسفانه بسیاری از نهاد های دولتی و غیر دولتی اشتیاقی برای جذب نیروی زن ندارند و در آگهی های استخدامی خود جایی را برای جذب زنان داوطلب کار در نظر نمی گیرند. همچنین نقش زنان به عنوان یکی از گردانندگان اقتصاد خانواده و کار و تلاش بی وقفه آنان برای سامان دادن به امور خانواده در جایی لحاظ نمی شود و زنان خانه دار در ازای کار طاقت فرسای خود در ارتباط با امور خانه و فرزندان هیچگونه حقوقی دریافت نمی کنند. زنان روستایی، عشایر نیز از مشکلات مضاعف در این مورد رنج می برند.

حمایت وسیع و همه جانبه از زنان در این زمینه از وظایف قوای مقننه و مجریه است.جمعیت زنان مسلمان نو اندیش یکی از ماموریت های خود را پر کردن شکاف اقتصادی زنان ایران می داند.

جمعیت زنان مسلمان نو اندیش به بهره گیری از تجارب موفق دنیا در حوزه ی زنان تلاش خواهد کرد که زمینه تقویت بستر های کار آفرینی زنان، توانمند سازی آنها برای حضور در موقعیت های کسب و کار مناسب و با افزایش ظرفیت های قانونی با رویکرد اعمال تبعیض مثبت فرصت اشتغال بیشتر ی را در راستای توسعه و پیشرفت همه جانبه کشور فراهم سازد.

4-3. اجرایی :

- توسعه کمی و کیفی تشکیلات جمعیت در راستای اهداف، سیاست ها، رویکردها و برنامه های حزب و در چهارچوب ساختار اساسنامه مصوب مجمع عمومی

-انتشار نشریه و بولتنها و جزوات و کتب مورد نیازبرای نیل به اهداف موردنظر پس از کسب مجوز های لازم

- تلاش گسترده و همه جانبه برای ایجاد ارتباط با کلیه ی زنان کشور از هر صنف و گروه و در هرسطح از معلومات و تحصیلات و جذب انان به جمعیت

- موضع گیری در مورد سیاست های داخلی و بین المللی کشور به طور عام و در مورد زنان، به طور خاص

- نظارت و نقد عملکرد مسئولین، به منظور برقراری عدالت اجتماعی، به ویژه در زمینه زنان

- برگزاری برنامه های تجمع و راهپیمایی در صورت لزوم و در چار چوب قانون اساسی پس ازکسب مجوز های لازم

-تلاش مستمر بر حضور موثر درانتخابات به منظور بالابردن سطح مشارکت سیاسی زنان ایران در نهاد های انتخابی

-ارئه طرح به مجلس شورای اسلامی ، دولت و نهاد های مسئول در راستا ی اصلاح سیاست ها و قوانین آمیز علیه زنان

-شناسایی زنان صاحب تخصص به منظور بهره مندی از توانایی آنها در بدنه مدیریتی کشور ارتقاء حضور زنان در مقدرات اساسی کشور در سطوح کلان، میانی وخرد

 

بسمه تعالی

اساسنامه جمعیت زنان مسلمان نواندیش

فصل اول : كليات

ماده 1 : جمعیت زنان مسلمان نواندیش ایران تشكلي است كه به استناد قانون نحوه فعاليت احزاب و گروه های سیاسی و آئين نامه آن تشكيل شده و در اين اساسنامه به اختصار .جمعیت ناميده مي شود.عنوان اختصاری حزب جمعیت می باشد.

ماده 2 : محدوده جغرافيايي فعاليت سراسر کشور مي باشد.

ماده 3 : مركز اصلي جمعیت در استان تهران-شهرتهران است و در صورت لزوم مي تواند پس از رسیدگی کمیسیون ماده 10در استانها شعبه و در شهرستانها با اطلاع فرمانداری دفتر ايجاد نمايد.

تبصره 1: نشاني دفتر مركزي و شعب و دفاتر و تغييرات بعدي آنها به اطلاع وزارت كشور خواهد رسيد در غير اين صورت استناد به آن معتبر نخواهد بود.

تبصره 2: دفتر مركزي و شعب استانی و دفاتر شهرستانی جمعیت نمي تواند در اماكن دولتي و مسكوني استقرار يابد.

ماده 4 : جمعیت التزام خود را به قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران و اصل ولایت مطلقه فقیه اعلام مي دارد.

فصل دوم : عضويت

ماده 5: شرايط عضويت :

1ـاعتقاد و التزام عملی به قانون اساسي و ولایت مطلقه فقیه

2ـ تابعيت ايرانی

3ـ پذيرش مفاد مرامنامه و اساسنامه

4ـ عدم سوء پیشینه کیفری موثر

5-عدم انطباق متقاضی عضویت با اوصاف مقرر در ماده 5 قانون

6- سن حداقل 18 سال تمام

تبصره: با توجه به تبصره ماده 6 قانون احزاب عضویت در یک حزب ملی و استانی به طور همزمان منعی ندارد ولی هیچ شخصی نمی‌تواند به صورت همزمان عضو مؤثر بیش از یک حزب ملی یا استانی باشد.

ماده 6: انواع عضويت :

1ـ عضو حزب : داوطلب واجد شرایطی که مراحل عضویت حزب را گذرانده و با پذیرش اساسنامه حزب دارای تعهدات و حقوق حزبی مطابق اساسنامه حزب می باشد.

2ـ عضو موثر حزب: اعضای هیات موسس،شورای مرکزی،دبیرکل، بازرسان و مسئولان شعب استانی اعضای موثر حزب می باشند.

تبصره : عضویت در یک حزب ملی و استانی به طور همزمان منعی ندارد ولی هیچ شخصی نمی تواند به صورت همزمان عضو موثر بیش از یک حزب ملی یا استانی باشد.

ماده 7: خاتمه عضويت در موارد زير امكان پذير است :

1ـ استعفاء بصورت كتبي

2ـ اخراج بنا به درخواست اكثريت اعضاي شوراي مركزي يا حداقل اعضاي اصلي جمعیت و تصويب مجمع عمومي

3ـ فوت

4ـ احراز انطباق وضعیت عضو حزب با موارد مذکور در ماده 5 قانون

5ـ حكم قطعي دادگاه صالحه مبني بر محروميت از حقوق اجتماعي

6-از دست دادن هریک از شرایط عضویت مندرج در ماده 5 اساسنامه

فصل سوم : تشكيلات و اركان

ماده8 : اركان جمعیت عبارتند از :  

1ـ هیات موسس

2-مجمع عمومي

3ـ شوراي مركزي

4ـ دبيركل

5ـ بازرسان

6ـ مسئولین شعب استانی

ماده 9: هيأت مؤسس اشخاص حقیقی می باشند که امور مربوط به تاسیس و وظایف مرتبط را پیگیری نموده و برای دریافت مجوز تاسیس و پروانه فعالیت اقدام می نمایند و داراي اختيارات زير مي باشند :

1ـ انجام كليه مقدمات تأسيس

2ـ دعوت براي برگزاري مجمع عمومي مؤسس براي تأسيس تشكل جمعیت حداكثر 6 ماه پس از صدور مجوز تأسيس حزب

3- برگزاری مجمع عمومی موسس و تاسیس دفاتر رسمی مطابق ماده 6 قانون و ارائه اسناد مربوطه به کمیسیون

تبصره : هيأت مؤسس داراي رئيس ، نايب رئيس و خزانه دار خواهد بود.

ماده 01 : مجمع عمومي بالاترين رکن حزب است که طبق مرامنامه و اساسنامه از اجتماع اعضای حزب تشکیل می شود. حدنصاب رسمیت مجمع عمومی در نوبت اول نصف بعلاوه یک اعضای حزب می باشد.نصاب تصمیم گیری در مجمع اکثریت مطلق آرای اعضای اصلی حاضر در مجمع عمومی می باشد.

تبصره 1: مجمع عمومي عادي سالي يكبار و حداقل يكماه قبل از پايان دوره مسئوليت شوراي مركزي يا بازرسان برگزار مي شود . مجمع عمومي فوق العاده در موارد لزوم و با پيشنهاد اعضاي شوراي مركزي يا اعضاي حزب با دستورکار انحلال حزب، اصلاح مرامنامه و اساسنامه و عزل اعضای شورای مرکزی وفق مفاد اساسنامه برگزار مي شود.

تبصره 2: در صورتي كه مجمع عمومي عادي در نوبت اول به حدنصاب نرسد مجمع عمومي نوبت دوم حداقل دو هفته و حداكثر يك ماه بعد تشكيل خواهد شد. مجمع عمومي نوبت دوم با حضور هر تعداد از ا عضای حزب رسميت مي يابد و اعتبار تصويب هر موضوعي در آن مانند مجمع عمومي نوبت اول خواهد بود.

تبصره 3: دعوت براي شركت در مجمع عمومي از طريق اعلان در روزنامه كثير الانتشار يا دعوت كتبي یا روش های نوین ارتباطی صورت مي گيرد. آگهي تشكيل مجمع عمومي نوبت اول حداقل 20 روز و نوبت دوم حداقل 10 روز قبل از برگزاري مجمع عمومي در روزنامه تعيين شده درج خواهد شد يا دعوتنامه به آخرين نشاني اعلامي توسط اعضا ارسال خواهد شد. دستور جلسه مجمع عمومي بايستي بطور كامل در آگهي يا دعوتنامه درج شود.

تبصره 4: حداقل دو هفته قبل از برگزاري مجمع عمومي مراتب باید به صورت کتبی به کمیسیون اعلام تا نماينده اي جهت نظارت اعزام شود.

تبصره 5: مجمع عمومي توسط هيأت رئيسه اي مركب از رئيس ، نايب رئيس و منشي كه توسط اكثريت اعضاي حاضر در مجمع عمومي انتخاب مي شوند، اداره مي شود. هيأت رئيسه مجمع عمومي اداره جلسه را مطابق مفاد اساسنامه و دستور جلسه مندرج در آگهي يا دعوتنامه به عهده داشته و موظف است صورتجلسه برگزاري مجمع عمومي را مطابق فرم الگو تنظيم و همراه برگه مشخصات فردي منتخبين حداكثر يك هفته پس از برگزاري مجمع عمومي به وزارت كشور ارسال نمايد تا توسط كميسيون مورد رسيدگي قرار گيرد.

تبصره 6 : در صورتي كه دبيركل و شوراي مركزي درمهلت مقرر اقدام به برگزاري مجمع عمومي ننمايد بازرسان اقدام به دعوت براي برگزاري آن خواهد نمود . در صورت عدم اقدام بازرسان اعضاي حزب مي توانند هيأتي را براي برگزاري مجمع عمومي تعيين نمايند . اقدامات مذكور بايستي با هماهنگي قبلي کمیسیون صورت گيرد .

ماده 11: مجمع عمومي داراي وظايف زير مي باشد :

1ـ انتخاب اعضاي شوراي مركزي براي مدت 2 سال و بازرسان براي مدت 2 سال توسط اکثریت مطلق آرای اعضای اصلی حاضر مجمع عمومی صورت میگیرد

2ـ قبول استعفاء يا عزل اعضاي شوراي مركزي و دبیرکل

3ـ تصويب انحلال جمعیت و انتخاب هيأت تصفيه با رعايت فصل ششم اساسنامه

4ـ تغيير در مرامنامه و اساسنامه جمعیت با رأي دو سوم اعضاي مجمع عمومي

5ـ تعيين خط مشي كلي و تصويب راهبردها و برنامه هاي كلان جمعیت

6ـ استماع و رسيدگي به گزارش شوراي مركزي و بازرسان و بررسي عملكرد جمعیت در دوره گذشته

7ـ استماع گزارش دبيركل از روند فعاليت

8ـ تصويب قطعنامه پاياني مجمع عمومي  

9ـ تصويب آئين نامه نحوه اداره مجمع عمومي با پيشنهاد شوراي مركزي

10ـ تصويب ترازنامه و بودجه جمعیت

11ـ تعيين ميزان حق عضويت سالانه

12ـ تعيين روزنامه كثيرالانتشار جهت درج آگهي و دعوتنامه جمعیت

تبصره 1: جمعیت موظف است تغییرات مرامنامه؛اساسنامه ؛شورای مرکزی ،دبیرکل و بازرسان و صورتجلسه برگزاری مجامع عمومی خود را به کمیسیون ارسال نماید و هرگونه تغيير در مرامنامه ، اساسنامه و ارکان حزب جمعیت در صورتي معتبر است كه به تأييد كميسيون ماده 10 رسيده و در روزنامه رسمي درج شود.

تبصره 2: عزل اعضاي شوراي مركزي بنا به پيشنهاد بازرسی يا درخواست اعضاي حزب و با اطلاع قبلي کمیسیون در دستور كار مجمع عمومي قرار مي گيرد. و بايد به تصويب اعضاي مجمع عمومي برسد. در صورت عزل اعضاي شوراي مركزي ،اعضاء علي البدل به ترتيب آراء جايگزين اعضاء معزول مي شوند ودر صورت عدم تكميل تعداد اعضاي شوراي مركزي ، مجمع عمومي براي مدت باقي مانده از دوره قانوني ، اقدام به انتخاب اعضاي جديد براي شوراي مركزي خواهد نمود. اعضايي كه از سوي مجمع عمومي از عضويت در شوراي مركزي عزل شده اند نمي توانند داوطلب عضويت در شوراي مركزي جايگزين شوند.

تبصره 3: جمعیت گزارش و مصوبات مجمع عمومي را جهت رسیدگی به کمیسیون ارسال خواهد نمود .  

ماده 12: شوراي مركزي :

شوراي مركزي متشكل از 15 نفر عضو اصلی و3 نفر عضو علي البدل مي باشد كه توسط مجمع عمومي براي مدت 2 سال انتخاب مي شوند. شوراي مركزي مسئوليت هدايت و تحقق اهداف حزب را برعهده دارد.

تبصره 1: در صورت فوت ، استعفا و يا عزل هر يك از اعضاي شوراي مركزي به ترتيب اعضاي علي البدل جايگزين خواهند شد.  

تبصره 2: جلسات شوراي مركزي حداقل هرماه يك بار و با حضور اعضای اصلی برگزار مي شود و مصوبات آن با رأي اكثريت اعضاي حاضر معتبر خواهد بود. عدم حضور هر يك از اعضا در 3 جلسه متوالي يا 5 جلسه متناوب بدون عذر موجه ( با تشخيص شوراي مركزي ) در حكم استعفا از شوراي مركزي محسوب شده و به ترتيب اعضاي علي البدل جايگزين خواهند شد. اعضاي علي البدل مي توانند بدون حق رأي در جلسات شوراي مركزي شركت نمايند .

تبصره 3: انتخاب مجدد اعضاي شوراي مركزي براي دوره هاي بعدي بلامانع بوده و شوراي مركزي موظف است حداقل يك ماه قبل از پايان دوره تصدي ، انتخابات شوراي مركزي جديد را با هماهنگي كميسيون برگزار و نتيجه را ظرف يك هفته به آن كميسيون اعلام نمايد.

تبصره4: نحوه تأسيس وفعالیت شعب استاني و دفاتر شهرستاني بوسيله آئين نامه ی داخلی حزب كه در چارچوب قوانين و مقررات به تصويب شوراي مركزي مي رسد تعيين خواهد شد.

ماده 13: اختيارات و وظايف شوراي مركزي :

1ـ انتخاب ، قبول استعفاء و عزل دبيركل

2- انتخاب ، قبول استعفاء و عزل اعضاي هيأت اجرايي ( مسئولين واحدها )

2ـ تدوين سياستهاي كلان ( در چارچوب مرامنامه و اساسنامه ) و ارائه آن به مجمع عمومي جهت تصويب

3ـ پيشنهاد آئين نامه ها و دستورالعمل هاي جمعیت به مجمع عمومي براي تصويب

4ـ نظارت برعملكرد هيأت اجرايي

5ـ موافقت با تأسيس شعب استانی و دفاتر شهرستانی

6ـ پيگيري مصوبات مجمع عمومي

7- پيشنهاد ميزان حق عضويت سالانه به مجمع عمومي

8- پيشنهاد اصلاح و تغيير در مرامنامه يا اساسنامه به مجمع عمومي

9-تصويب تشكيلات و واحدهاي مورد نياز و تدوين شرح وظايف و اختيارات آنان

10-پيشنهاد انحلال جمعیت

11- ‌تصميم گيري درخصوص پيشنهاد برگزاري هرگونه راهپيمايي و تجمع

تبصره: برگزاری هر گونه تجمع و راهپیمایی پس از اخذ مجوز مطابق قانون و مقررات مربوطه خواهد بود.

ماده 14ـ دبير كل عالی ترین مقام اجرايي حزب جمعیت است كه منتخب شورای مرکزی می باشد و از بين اعضاي شوراي مركزي ويا سايراعضاء حزب با رأي اكثريت نسبي آنان براي مدت 2 سال انتخاب شده و رياست آنرا بعهده دارد وظايف و اختيارات دبيركل به شرح زير است :

1ـ‌ اعلام دستور جلسه شوراي مركزي به اعضاء

2ـ پيگيري مصوبات شوراي مركزي و نظارت بر اجراي آن

3ـ ارائه گزارش ساليانه عملكرد جمعیت به مجمع عمومي

4ـ‌ پيشنهاد انتخاب ، قبول استعفا و عزل اعضاي هيأت اجرايي به شوراي مركزي و صدور احكام مربوطه

5ـ دعوت به برگزاري مجمع عمومي در موعد مقرر و اجراي مصوبات آن

6ـ حفظ و حراست از اموال منقول و غير منقول جمعیت

7ـ افتتاح و رسيدگي به حسابهاي جمعیت و پرداخت ديون و وصول مطالبات

8ـ اقامه دعوي از طرف جمعیت و يا دفاع نسبت به دعاوي اشخاص حقيقي و حقوقي عليه حزب در كليه مراجع قضايي و حل و فصل دعاوي از طريق سازش يا انتخاب وكيل

9ـ پيشنهاد ايجاد تشكيلات و واحدهاي مورد نياز و شرح وظايف آنها به شوراي مركزي

10ـ انتشار بيانيه ها و موضعگيري در خصوص مسائل و جريانهاي مختلف كشور از طرف جمعیت

11ـ پاسخگويي به كليه تصميمات اقدامات و عملكرد جمعیت

تبصره 1: يكي از اعضاي شوراي مركزي به پيشنهاد دبيركل و تصويب شوراي مركزي بعنوان قائم مقام دبيركل تعيين مي گردد تا در غياب وي وظايف او را انجام دهد .

تبصره 2: دبيركل گزارش مجموعة اقدامات و فعاليتهاي جمعیت را در پايان هر سال شمسي جهت بررسي در اختيار كميسيون ماده 10 قانون قرار خواهد داد.

ماده 15ـ بازرسان :

بازرسان از 5 نفر عضو اصلي و 2 نفر عضو علي البدل از افرادي كه آشنا به امور بازرسی مي باشند تشكيل شده كه توسط مجمع عمومي براي مدت دوسال انتخاب مي شوند. اعضای بازرسان مي توانند بدون حق رأي در جلسات شوراي مركزي شركت نمايند.

بازرسان داراي وظايف زير مي باشند :

1ـ نظارت بر عملكرد شوراي مركزي و دبیرکل

2- نظارت بر عملکرد کمیته ها و واحدهای اجرایی جمعیت

3ـ بررسي كليه دفاتر ، اسناد و اوراق مالي جمعیت و ارائه گزارش آنها به مجمع عمومي

4ـ رسيدگي به گزارشهاي واصله درخصوص تخلفات اعضاء و ارائه گزارش آن به شوراي مركزي

5ـ بررسي صحت روند امور در راستاي انطباق با مرامنامه و اساسنامه جمعیت

6ـ ارائه گزارش بازرسی اعم از روند حسن انجام كار يا تخلفات احتمالي اركان به مجمع عمومي

بررسي گزارش سالانه شوراي مركزي ( مالي و غير مالي )

تبصره 1: اعضاي شوراي مركزي و خويشاوندان سببي و نسبي درجه یک از هر طبقه آنان نمي توانند به عنوان بازرسان حزب انتخاب گردند.

تبصره 2: بازرسان نمي توانند در هيچيك از اركان ديگر تشكل مسئوليت داشته باشند.

تبصره 3:كليه اسناد و مدارك جمعیت اعم از مالي و غيرمالي در صورت درخواست بازرسان بدون قيد و شرط بايد بوسيله شوراي مركزي جهت بررسي در دسترس آنان قرار گيرد.

ماده 16:مسئولين شعب استاني:

حزب مي تواند در صورت لزوم جهت گسترش فعاليت ها و اقدامات خودبا كسب مجوز از كميسيون در استانها شعبه تاسيس نمايد.

تبصره 1: مسئول شعبه استاني حزب به پيشنهاد دبير كل و تصويب شوراي مركزي انتخاب مي گردد.

تبصره 2: مسئولين شعب استاني مي بايست در استان محل تاسيس شعبه مربوطه سكونت داشته باشد

ماده 17: هيأت اجرايي :

هيأت اجرايي متشكل از مسئولين واحدهاي اجرايي مي باشد كه از بين اعضاي حزب توسط دبيركل انتخاب خواهند شد و وظايف زير را بعهده دارند :

1ـ اجراي مصوبات مجمع عمومي و شوراي مركزي و موارد ارجاعي از سوي دبيركل

2ـ برنامه ريزي و اداره امور اجرايي مربوطه و گزارش نوبه اي آن به دبيركل

3ـ فراهم آوردن زمينه برگزاري مجمع عمومي پس از تصويب شوراي مركزي

4ـ واحدهاي اجرايي عبارتند از کمیته های مصوب شورای مرکزی

5-دبیر کل یک نفر از اعضای هیات اجرایی را به عنوان معاون اجرایی ورئیس هیات اجرایی معرفی مپس از تصویب،شورای مرکزی تعیین خواهد شد

فصل چهارم : نحوه ارتباط دبيركل با كميسيون ماده 10 احزاب

ماده18: علاوه بر ساير موارد مندرج در اين اساسنامه دبيركل موارد زير را به كميسيون ماده 10احزاب ارسال مي نمايد:

1ـ گزارش برگزاري مجامع عمومي و گزارش دبيركل به آن

2ـ كليه بيانيه ها ، اطلاعيه ها و بولتن ها

3ـ يك نسخه از تمامي آئين نامه ها و دستورالعمل هاي مصوب اركان

4ـ گزارش بازرسان

5ـ گزارش هرگونه اجتماع يا راهپيمايي كه به موجب قانون نحوه فعاليت احزاب و گروه های سیاسی برگزار مي شود.

6ـ گزارش اجمالي اقدامات مربوط به انتخابات و نتايج حاصله

7ـ گزارش تعداد اعضاي جمعیت و كاهش و افزايش آن بصورت سالانه

8ـ اعلام آمار دفاتر و شعب تشكيل شده بصورت سالانه

فصل پنجم : منابع مالي و درآمدي

ماده 19: منابع مالی جمعیت عبارتنداز:

الف) حق عضویت اعضاء

ب) کمک ها و هدایای نقدی و غیر نقدی اشخاص حقیقی و حقوقی ایرانی

ج) وجوه حاصل از فعالیت های قانونی انجام شده در چارچوب موضوع فعالیت ،اهداف و اساسنامه

د) کمک ها و یارانه های دولتی

تبصره (1)جمعیت هيچگونه اشتغال به عمليات تجاري ، اعتباري و انتفاعي نخواهد داشت .

تبصره (2): دريافت هرگونه كمك مالي خارجي ممنوع مي باشد.

تبصره (3):هر گونه استفاده جمعیت از منابع و امکانات دولتی دستگاه های اجرایی موضوع ماده (5) قانون مدیریت خدمات کشوری ممنوع       می باشد.

ماده 20: كليه اسناد مالي و اوراق تعهد آور به امضاء مسئول واحد امور مالي و دبيركل و مهر .جمعیت معتبر خواهد بود.

ماده 21: کلیه در آمدها ، منابع ، مصارف و هزينه هاي جمعیت در دفاتر قانوني ثبت و شرح و بيلان آن در پايان هر سال مالي براي بررسي در اختيار كميسيون ماده 10احزاب قرار مي گيرد..

تبصره 1: سال مالي جمعیت منطبق بر سال هجري شمسي بوده و همواره به پايان ماه اسفند ماه ختم مي شود.

تبصره 2: كليه درآمدها و وجوه جمعیت در حساب مخصوصي بنام جمعیت و نزد يكي از بانكهاي رسمي كشور نگهداري مي شود.

فصل ششم :خاتمه فعاليت:

ماده22: فعالیت جمعیت در موارد زير خاتمه می یابد :

1-       انحلال طبق اساسنامه و اعلام به كميسيون ماده 10 احزاب

2-       حکم دادگاه صالح مبنی بر انحلال

3-       توقیف پروانه فعالیت از سوی کمیسیون ماده 10

تبصره 1 : بدیهی است فعالیت حزب پس از رفع توقیف پروانه از سرگرفته خواهد شد.

تبصره2 : در صورت توقیف پروانه فعالیت جمعیت اجازه هیچ گونه فعالیتی نخواهد داشت.

ماده 23: اصل بر فعاليت مستمر جمعیت مي باشد با اين وجود در صورت پيشنهاد اعضاي شوراي مركزي و تصويب دو سوم اعضاء مجمع عمومي و پس از تصويب كميسيون ماده 10 جمعیت منحل خواهد شد.

تبصره(1):در صورت انحلال جمعیت امور مربوط به تصفیه اموال آن با رعایت حقوق دولت زیر نظر دادگاه محل استقرار دفتر حزب با حضور نماینده كميسيون و نماینده دادستان محل انجام می شود.

تبصره(2):هر نوع فعالیت با عنوان جمعیت پس از انحلال ممنوع می باشد.

فصل هفتم : ساير مقررات:

ماده 24: مكاتبات رسمي جمعیت با امضاي دبيركل و يا قائم مقام وي و با مهر جمعیت انجام مي شود.

دبيركل در حفظ سربرگ ، مهر و نماد جمعیت داراي مسئوليت قانوني مي باشد.

ماده 25: اقداماتي كه در مرامنامه و اساسنامه پيش بيني شده و نياز به كسب مجوز از مراجع قانوني ذيربط دارد ، پس از كسب مجوز مربوطه قابل اجرا مي باشد.

ماده 26:جمعیت موظف است در صورتی که در زمان انتخابات یا غیر آن با دیگر احزاب دارای پروانه فعالیت در مورد نامزد یا نامزدهای انتخاباتی یا موارد دیگر ائتلاف نماید مسئولیت آن را پذیرفته و مراتب را به اطلاع کمیسیون ماده 10 برساند.

ماده 27: تاسیس هر گونه شعبه و دفتر خارج از کشور ممنوع است.

ماده 28: مرامنامه و اساسنامه جمعیت پس از صدور پروانه فعاليت به هزينه حزب در روزنامه رسمي چاپ و منتشر مي شود.

اين اساسنامه در 7 فصل و28 ماده و 35 تبصره در تاريخ   97/7/26 به تصويب هيأت مؤسس و در تاريخ ...................................... به تأييد كميسيون ماده 10قانون نحوه فعاليت احزاب و گروههاي سياسي رسيد.