سفر به استان سرسبز مازندران در اول آبان ماه فرصتی فراهم كرد، تا چند تن از اعضای شورای مرکزی جمعيت زنان مسلمان نوانديش - نورا كنعاني، ساجده كيانوش راد و پرستو سرمدي- مهمان خانم کاشی دبیر محترم جمعیت زنان مسلمان نواندیش استان مازندران و همچنین تعدادی از مسئولین حوزه ها و اعضای جمعیت در این استان بوده و ضمن تقدیر و تشکر از حضور این عزیزان در سومین کنگره جمعیت، شنوای مسائل و مشکلات زنان در استان مازندران باشند.

یکی از مشکلاتی که در ساير استانها نیز وجود دارد عدم ارتباط نزدیک با مسئول امور زنان و نبود جلساتی مستمر با مسئولان استانداری و فرمانداری ها به جهت بازگو کردن مسائل و مشکلات زنان و نشست های هم اندیشی برای رفع آن هاست.

خشونت علیه زنان که در سطح کشور و در تمامی استانها با شدت کم و زیاد در اثر فقر فرهنگی و کمبودهای مادی و معنوی وجود دارد، طبق گفته اعضاي جمعیت در استان مازندران، از مشكلات زنان اين استان است، که احتیاج است مسئولین استانی با رایزنی با افراد ذیصلاح در رفع آن بکوشند.

از آن جايي كه در این استان شمالی زنان در مشاغل کشاورزی و باغداری پا به پای مردان به کار مشغولند اما از بسیاری از حقوق برابر نه تنها به لحاظ قانونی که از نظر عرفی و فرهنگی نیز محرومند، لزوم توجه و پرداختن به بیمه های روستایی و بیمه ی بیکاری و اجرای طرح سلامت و بهداشت، از مطالبات اعضاي جمعيت زنان مازندران است.

در اين ديدار خانم ها شهین نصیرایی، زهرا فخرایی و شهربانو خالقی راد از بابل، سیده زهرا فاضلی از آمل، فاطمه فقیه علی ابادی از قائمشهر، فاطمه امینی فر از و سیده فاطمه سیدی از ساري حضور داشتند.