ساجده کیانوش راد مسئول کمیته استانهای جمعیت زنان مسلمان نو اندیش در گفت و گو با سایت جمعیت با بیان اینکه ، شعب استانی جمعیت زنان همیشه در کنگره و نشست های سالانه حضور فعال داشته اند، تأکید کرد در کنگره پیش رو نیز ‌شاهد حضور حداکثری اعضای استانها خواهیم بود، بطوریکه تقریبا دو سوم کنگره از اعضای استانها هستند.

وی افزود: در حال حاظر جمعیت زنان در 26 استان نمایندگی فعال دارد که در 13 استان، حوزه ها نیز بصورت رسمی تاسیس و راه اندازی شده اند. و مجوز 3 استان دیگر نیز در دست بررسی است که با توجه به نزدیکی زمانی دو کنگره اخیر جمعیت زنان (اردیبهشت و مهر۹۷)، صدور احکام به بعد از کنگره موکول شد.

مسئول کمیته استانهای جمعیت در خصوص استانها اظهار داشت: شعب جمعیت زنان با تشکیل شورای مناطق و حوزه ها سعی بر فعالیت جمعیت در سطح استان داشته اند، در سیزده استان حوزه های جمعیت تاسیس شده اند. تا کنون در 3 استان ( آذربایجان شرقی خراسان رضوی اصفهان ) مجمع عمومی برگزار شده است و رییس و اعضای شورای منطقه منتخب اعضای جمعیت زنان در استان می باشند. همچنین در برخی استانها فعالیت های قابل توجهی در سطح استانی و ملی صورت گرفته، مانند همایش‌ ملی حقوق زن و حقوق بشر توسط شعبه جمعیت در استان فارس، سلسله نشستهای استان گیلان، خراسان رضوی ، بوشهر و ...

وی در پایان ابراز امیدواری کرد در اکثر استانها شرایط و امکانات برای فعالیت فراهم شود تا اعضای استان ها نیز بتوانند حضوری فعال و موثر داشته باشند.