زنان جریان اصلاحات پا به پای مردان در انتخابات مشارکت خواهند کرد تا از این طریق، فراکسیونی قوی در مجلس دهم تشکیل شود.

فاطمه راکعی گفت: زنان در کشور ما از قدیم الایام با بی توجهی مواجه بودند و دقیقا به همین دلیل هرگز نتوانستند توانمندی و قدرت تاثیرگذاری خود را به معرض نمایش عمومی بگذارند. دقیقا به همین دلیل و برای اینکه اوضاع فرق کند، در تلاش هستیم تا ساز و کاری ترتیب داده شود تا در قدم اول زنان حضوری پررنگ در لیست انتخاباتی اصلاحات داشته باشند.

نماینده ادوار مجلس همچنین ادامه داد: اصولا جریان اصلاح طلبی همیشه نسبت به رقیب اصولگرایش بیشتر  به زنان توجه نشان می دهد و به همین دلیل آنچه از فعالان زنانِ اصلاح طلب به جا مانده است، نسبت به زنان اصولگرا پربارتر است.

وی افزود: امیدواریم در انتخابات پیش رو هم بتوانیم حضوری جدی در کارزار انتخاباتی داشته باشیم و در نهایت زنان تلاشگر و البته کارشناس را راهی صحن بهارستان کنیم تا در تصمیم گیری های مجلس آتی، بتوانند نقش پررنگی داشته باشند.

عضو جمعیت زنان نواندیش همچنین گفت: در راستای همین هدف مهم، تحرکات جدی مان را برای حضوری جدی در انتخابات مجلس از ماه ها قبل شروع کردیم و تشکلهایی چون شورای همگرایی زنان اصلاح طلب ، جمعیت زنان نواندیش، مجمع زنان اصلاح طلب، برنامه هایشان را به طور پیگیری می دهند تا بلکه با فراهم  شدن شرایط امکان راه یابی زنان به مجلس دهم شورای اسلامی فراهم شود.

راکعی همچنین درباره واکنش احتمالی شورای نگهبان به ورود زنان اصلاح طلب به کارزار انتخاباتی اظهار کرد: شورای نگهبان شورایی مهم و البته مستقل است و به همین دلیل هیچ کس نمی تواند به این نهاد تاثیرگذار خط و ربط بدهد.

فاطمه راکعی گفت: زنان قبل از هر اقدامی، باید این را در نظر بیگرند که تا خودشان نخواهند، فضا برای تاثیرگذاری شان در تصمیم گیری ها فراهم نخواهد شد.

منبع: پایگاه خبری نشان آنلاین