به گزارش سایت جمعیت زنان مسلمان نو اندیش به نقل از روزنامه شرق، شاخه‌های استانی حزب «جمعیت زنان مسلمان نواندیش» با انتشار بیانیه‌های جداگانه‌ای از عملکرد رئیس معاونت زنان رئیس‌جمهوری دفاع کردند. آنها در بیانیه‌های خود خطاب به رئیس‌جمهوری، از حسن روحانی خواسته‌اند در مقابل حملات و انتقادات تندروان اصولگرا، همچنان از معاون امور زنان حمایت کند.
در بیانیه شاخه خوزستان آمده است: «معاونت زنان و خانواده ریاست‌جمهوری یکی از موفق‌ترین نهادهای زیرمجموعه دولت تدبیر و امید در نزدیک به دو سال گذشته که از استقرار دولت سپری می‌شود، بوده است... پافشاری دولت محترم بر تحقق مطالبات زنان که در زمره برنامه‌های دولت تدبیر و امید قرار داشت و حمایت از تلاش‌های مراجع مرتبط با این حوزه، از جمله معاونت محترم امور زنان و خانواده ریاست‌جمهوری به عنوان نهادی که در خط مقدم جهاد برای تحقق مطالبات زنان فعالیت می‌کند، می‌تواند زنان را نسبت به تحقق مطالبات خود امیدوار‌تر کند.
از حضرت عالی تقاضا داریم در مسیر تحقق مطالبات زنان و رفع تبعیض‌های جنسیتی، سرکار خانم مولاوردی را مورد حمایت فرمایید تا با دلگرمی حمایت دولت، از فرصت کنونی برای بارورکردن حقوق زنان در جامعه استفاده کنیم».
در بیانیه شاخه خراسان هم آمده است: «با حفظ امید به تدابیر شما و با ملاحظه عملکرد، سخنان سنجیده و کارنامه امیدبخش و درخشان سرکار خانم مولاوردی، لازم می‌دانیم پشتیبانی بی‌شائبه زنان اصلاح‌طلب خراسان را از ایشان اعلام نماییم». در بیانیه شاخه اصفهان هم با اشاره به حملات دلواپسان به سیاست‌های دولت آمده است: «معاونت زنان ریاست‌جمهوری که با حق‌گویی، مدافع حقوق زنان گردیده از آتش خشم و عداوت این گروه انحصارطلب بی‌بهره نبوده و هر روز آماج حملات قرار می‌گیرد، جناب آقای روحانی از شما می‌خواهیم جهت ادامه این حق‌خواهی‌ها و حق‌گویی‌ها، مانند همیشه ایشان را یار و یاور باشید. در این مسیر قشر وسیعی از زنان همچون گذشته پشتیبان سیاست‌ها و برنامه‌های آن دولت خدمتگزار خواهند بود».
در بیانیه شاخه آذربایجان شرقی هم آمده است:«از ریاست جمهوری تقاضا داریم تا از این معاونت به عنوان بالاترین رکن اجرایی امور زنان کشور همچون گذشته دفاع نموده و زمینه ساز تقویت حرکت استوار این معاونت در راهی باشد که به نام تدبیر و امید باهم آ‌غاز کرده ایم .« مواضع معاونت مرکز زنان و خانواده ریاست‌جمهوری در دفاع از حق ورود زنان به ورزشگاه، برای تماشای بازی والیبال موجی از اعتراض و انتقاد در جریان اصولگرایی به راه انداخته بود. برخی چهره‌های این جریان، به‌ویژه زنان اصولگرا شهیندخت مولاوردی را متهم به بی‌توجهی به مسائل اصلی زنان کرده بودند.