فاطمه راکعی در گفتگو با وقایع الاتفاقیه گفت : این روزها دولت حسن روحانی با مشکلات متعددی مواجه است. از برخی اقدامات مخرب «دونالد ترامپ»، رییس‌جمهور ایالات‌متحده گرفته تا نوسانات قیمت ارز. در این روزها اتفاقات ناگواری چون سقوط هواپیما یا غرق‌شدن کشتی نیز بحران‌های پیش روی حسن روحانی را پیچیده‌تر کرده است. این چالش‌هایی که مطرح کردم جدا از بحران‌های اصلی کشور مانند چالش آب، محیط‌زیست، بیکاری و البته مشکلات عدیده اقتصادی است. مسئله اختلاس‌ها و دزدی‌هایی که کمتر کسی حاضر به پاسخگویی دراین‌باره است.

این فعال سیاسی اصلاح طلب افزود: اختلافات و حتی می‌توان گفت دعوا و جدل‌هایی که در فضای سیاسی داخلی وجود دارد از یک سو و موانعی که پیش‌روی زمامداران دستگاه دیپلماسی قرار گرفته‌اند نیز از دیگر مشکلات کشور هستند. از‌سوی‌دیگر، مسئله مهم و استراتژیک حقوق شهروندی را داریم که با وجود اراده دولـت، گروهی این اجازه را نمی‌دهند که ملت به‌طور ملموس این حس را پیدا کند که دولت مستقر به دنبال این است که حقوق‌شان تضییع نشود. به اعتقاد من مجموعه این مشکلات باعث گسست نسلی و عدم پیوند نسل ما با نسل‌های بعدی خواهد شد که همگان می‌دانند، چنین حالتی چه تبعات هزینه‌سازی می‌تواند در پی داشته باشد.

دبیر کل جمعیت زنان مسلمان نو اندیشتصریح کرد: توجه داشته باشیم که این شرایط در بازه زمانی اتفاق می‌افتد که دولتی مستقر است که داعیه سیر در مسیر اعتدال و تدبیر دارد. مجموعه این شرایط ما را به این تحلیل می‌رساند که رییس‌جمهور و همکاران‌شان رسالتی بسیار دشوار را دارند و به‌همین‌دلیل یک لحظه غفلت و کم‌کاری با هیچ متر و معیاری توجیه شدنی نخواهد بود.

راکعی گفت: به‌عنوان مثال با وجود اینکه پدیده‌ای مثل زلزله قابل پیشگیری نیست اما با برنامه‌ریزی و استفاده بهینه از پتانسیل‌های موجود‌ حداقل می‌توان بحران‌های پس از آن را به‌خوبی مدیریت کرد که متاسفانه باید گفت در چند اتفاق طبیعی چند وقت اخیر، فضایی غیر‌از این را شاهد بوده‌ایم. آن هم در شرایطی که دولت یازدهم هم مجلس شورای اسلامی و هم شواری شهر را همسو و همراه خود می‌بیند و به این دلیل، توقع عمومی این است که شرایط وخیم به شکل مطلوب‌تری مدیریت شود.

وی تاکید کرد: دولت باید طوری با مردم در رابطه و پاسخگو باشد که جامعه به این تلقی برسد که تصمیم‌گیران همه سعی‌شان را برای ترمیم فضای موجود انجام می‌دهند که در چنین حالتی‌، اگر مشکلی هم لاینحل ماند، مردم چون به شرایط اشراف دارند، نسبت به نظام بی‌اعتماد نخواهند شد.