چاپ کردن این صفحه

 

فاطمه راکعی، دبیرکل جمعیت زنان مسلمان نو اندیش و فعال سیاسی اصلاح طلب به نوآوران گفت: در آستانه انتخابات بزرگ ترین وظیفه صدا و سیما داغ کردن تنور انتخابات بدون جناح بندی سیاسی است. کسانی که ادعای انقلابی می کنند و نگران جمهوری اسلامی هستند باید بدون هیچ گونه چشم داشت در راستای اهداف آن نهاد وظایف و مسؤولیت هایی خود را انجام دهند.

او در ادامه افزود: افرادی که در برخی از نهادهای مهمی که دارای مسؤولیت های تعریف شده قرار دارند باید بدانند که در قبال کشور و منافع ملی وظایف اخلاقی خاصی بر عهده دارند که اگر کوچک ترین کم کاری کنند، مطمئن باشند به نظام ضربه می زنند.

این نماینده پیشین در ادامه تأکید کرد: متاسفانه یکی از نهادهایی که چند سالی است که در چارچوب وظایف تعریف شده خودش عمل نمی کند صدا و سیما جمهوری اسلامی است. چنانچه مشاهده می کنیم این نهاد بزرگ برنامه های خود را با جهت گیری سیاسی ارائه می دهد. در صورتی که وظیفه اصلی این نهاد در درجه اول ایجاد آرامش و اتحاد ملی در سراسر کشور است.

او در ادامه بیان کرد: امیدواریم که این نهاد در نزدیک انتخابات تریبون یک جناح نشود و هر چه زودتر روش کاری سیستم خود را تغییر دهد. در شرایط کنونی این رسانه ملی بهتر است جدای از جناح بازی سیاسی به وحدت ملی توجه بیشتری کرده و در جامعه به ترویج اسلام رحمانی، همدلی، همگرایی و هم صدایی بپردازد.

  این فعال سیاسی ادامه داد: در آستانه انتخابات صدا و سیما تمام تلاش خود را باید صرف ایجاد یک رقابت درست بین دو جناح سیاسی مطرح کشور کند. همچنین فضای انتخابات را به سمت صلح و آرامش کشاند.

راکعی داغ کردن تنور انتخابات را وظیفه بزرگ همگان دانسته و تصریح کرد: در حال حاضر بزرگ ترین وظیفه اصلی احزاب سیاسی، تشکل ها و رسانه ها مخصوصاً صدا و سیما داغ کردن تنور انتخابات است. رسانه ملی  باید دیدگاه های کاندیداهای هر دو جناح سیاسی را به طور مساوی و عادلانه در زمان های لازم برای تنویر افکار عمومی تبیین کند و برنامه های نامزدها را به وضوح ارائه دهد.

او در ادامه تأکید کرد: صدا و سیما باید با ارائه برنامه های نامزدهای هر دو جناح اعتماد مردم را جلب کرده و افکار عمومی را به مشارکت حداکثری در انتخابات دعوت کند