آذرمنصوری قائم مقام جمعیت زنان مسلمان نو اندیش و عضو حزب اتحاد ملت در گفت و گو با آفتاب یزد گفت: احمدی نژادیسم هیچ خط قرمزی ندارد، برای آنان رسیدن به هدف توجیه گر استفاده از هر وسیله ای است، از نوشتن نامه به خاتمی تا توسل به تاریخ ایران باستان و نمادهای ملی

وی گفت: «اساسا بیشترین هدف جریان احمدی‌نژادیسم این است که در فضای سیاسی ایران به حضور و حیات خودش ادامه دهد و برای خود، وزنی را در بین جریان‌های سیاسی موجود در کشور ایجاد کند.»وی گفت: «این جریان از هر وسیله و روشی در راستای رسیدن به این هدف استفاده می‌کند و هیچ خط قرمزی هم برای خودش قائل نیست. منصوری ادامه داد: «احمدی‌نژادی‌ها در مقطع کنونی به طور ویژه‌تری درباره ایران باستان و ملی ‌گرایی صحبت می‌کنند و در همین مقطع نامه‌ای نیز به اصلاح‌طلبان نوشته می‌شود. همه این کارها برای آن است که نشان دهند ذاتا با جریان اصلاحات همسویی دارند.»

منصوری افزود: «اما جریان اصلاحات به هیچ وجه شباهت و قرابتی با احمدی ‌نژادیسم ندارد، یادمان نرفته که  بیشترین لطمه‌ها و آسیب‌ها با حضور دولت احمدی‌نژاد به اصلاحات زده شد. حضور 8 ساله دولت احمدی‌نژاد، نهادهای مردم سالاری در کشور را در معرض آسیب‌ها و تهدیدهای جدی قرار داد، بنابراین اصلاحات نه وجه مشتركى با اين جريان دارد و نه  تمایلی به نزدیک شدن به احمدی‌نژاد دارد و چنین رفتارهایی از سوی احمدی‌نژاد و یارانش، موجب نزدیکی این جریان به اصلاحات نخواهد شد.»

منصوری ادامه داد: «تلاش احمدی‌نژادی‌ها برای نزدیکی به اصلاحات، صرفا برای عرض اندام است.»

وی در پاسخ به این سوال که "آیا صرفا نوشتن نامه و یا تلاش احمدی‌نژاد برای دیدار با اصلاح‌طلبان می‌تواند نگاه منفی مردم به احمدی‌نژادی‌ها را تغییر دهد؟" پاسخ داد: «طبیعتا شعارهای عوام‌گرایانه‌ و دامن زدن به پوپولیسم جزو رویکردهای طیف احمدی‌نژاد خواهد بود. نامه نوشتن یا تلاش برای دیدار نیز در همین چارچوب (پوپولیسم) قرار می‌گیرد.»

وی افزود: «وقتی دولت فعلی از پرداخت یارانه‌های کنونی هم عاجز است، اما جریان احمدی‌نژاد از افزایش یارانه‌ها می‌گوید طبیعتا می‌تواند طبقاتی از جامعه را که همواره در معرض و تحت تاثیر اینگونه شعارها قرار می‌گیرند با خود همراه کند. ولی در مجموع با توجه به تجربه حضور 8 ساله این دولت در قدرت، و رفتار حذفي اين دولت در مواجهه با اصلاح طلبان به طور کلی حتی نزدیکی احمدی‌نژاد به اصلاحات  نیز محلي از اعراب ندارد.»

تناقض در گفتگوی اصلاح‌طلبی؟

منصوری اضافه کرد: «البته دولت روحانی نیز باید نسبت به طبقاتی که تحت تاثیر اینگونه شعارها و یا اقداماتی مثل نزدیکی احمدی‌نژادی‌ها به اصلاح‌طلبان قرار می‌گیرند برنامه مناسب داشته و گفتمانی به راه اندازد تا بتواند با این طبقات ارتباط برقرار کند و مانع گرایش آنها به سمت احمدی‌نژاد شود .»این فعال سیاسی در پاسخ به این سوال که وقتی از سوی اصلاح‌طلبان ادعای گفتگو مطرح می‌شود چرا عکس‌العملی در قبال نامه مشایی نشان داده نمی‌شود، پاسخ داد: «هنگامی‌که  صحبت از گفتگوی ملی می‌شود این موضوع مبتنی بر پیش زمینه‌ها و پیش فرض‌هایی است. اساسا گفتگو با کسانی صورت می‌گیرد که اهل گفتگو و تسامح باشند. پیشینه جریان احمدی‌نژاد نشان داد که این جریان، نه اهل گفتگو و نه اهل هیچ رویکردی که با اصلاحات همخوانی داشته باشد نیست. اتفاقا وقتی صحبت از گفتگو می‌شود به معنای رسیدن به وحدتی است که کشور را از رویکردهای احمدی‌نژادیسم که بیشترین خسارت را به کشور وارد می‌کند دور نگه دارد.»