«آذر منصوری» فعال اصلاح‌طلب در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا پیرامون تشکیل کمیسیون زنان اصلاح‌طلب در احزاب برای انتخابات ریاست جمهوری سال 96 گفت: به اعتقاد من این بحث تنها به انتخابات محدود نمی‌شود و یک راهبرد کلان، کلیدی و همه‌جانبه است.

او ادامه داد: تشکیل یک کمیسیون تخصصی برای زنان می‌تواند نمود خود را در انتخابات نشان دهد و مسله‌ای که در جامعه ما به وضوح دیده می‌شود شکاف‌های عمیق جنسیتی است. به نحوی که ما در بین 144 کشور جهان دارای رتبه 139 قرار داریم. به این معنی ما تنها 5 رقم با آخرین کشور جهان به لحاظ دسترسی زنان به شاخص های توسعه  فاصله داریم.

قائم مقام جمعیت زنان مسلمان نو اندیش با اشاره به اینکه "ساختار حقوقی کشور نیازمند تجدید نظر است" گفت: بهتر است از تجربه های حوزه زنان در دنیا که تاکنون موفقیت آمیز بوده، استفاده کنیم و ارکان جامعه مدنی به عنوان نهادهای سازمان یافته که در کشور وجود دارند، می‌توانند این مشارکت و شکاف را ترمیم کنند.

منصوری گفت: شاهد بزرگ‌ترین شکاف جنسیتی در میدان سیاسی هستیم و ضعف عمده این مسله به احزاب برمی‌گردد. احزاب کشور ذیل ارکان و سیاست خود، جای خالی مشارکت سیاسی زنان را شاهد هستند.

این فعال اصلاح طلب گفت: به نظر من تشکیل کمیسیون زنان و هم‌چنین حضور زنان به شکل مستقل و به عنوان رکنی در احزاب، اولین گام برای پررنگ بودن حضور زنان در کشور است.

او در پایان گفت: به نظر می‌رسد در انتخابات سال 96 چه در سطح ریاست جمهوری و چه در سطح شورای شهر، شاهد حضور پررنگ‌تر زنان با مطالبات جدی باشیم. جریان سازی مشارکت سیاسی در احزاب می‌تواند اولین گام برای جا به جایی شاخص توسعه زنان در کشور باشد. اصلاح‌طلبان وظیفه دارند در تشکیل کارگروه زنان در احزاب خود پیش قدم شوند. این یکی از پیشنهادهایی است که من به شخصه درحزب «اتحاد ملت» مطرح کردم و در دست بررسی است.

خبرنگار: خاطره کریمیان