فاطمه راکعی، عضو شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان در گفتگو بانامه نیوزدر خصوص وضعیت انتخاباتی جریان اصلاحات گفت : برای من طبیعا خرد جمعی در مسائل سیاسی از اهمیت ویژه ای برخوردار است بنابراین بسیار مصر هستم که بیان نظرات و دیدگاههای رسمی از کانال شورای سیاستگذاری عنوان و اعلام شود.  

نماینده اسبق مجلس، با بیان اینکه در شورای سیاستگذاری احزاب شناسنامه دار اصلاح طلب حضور دارند، خاطرنشان کرد: اینکه هر شخص و حزب اصلاح طلبی بخواهد در مورد انتخابات اظهار نظر کند قطعا نظر شخصی خودشان است و نه نظر شورای سیاستگذاری.  


این استاد دانشگاه ادامه داد: بنده به عنوان عضو شورای سیاستگذاری، عضو شورای هماهنگی و دبیرکل جمعیت زنان مسلمان نواندیش، سعی دارم با مسائل به صورت تحلیل روبه رو شوم. معتقدم همه مسائل از قبیل نارسایی ها و مشکلات را نمیتوانیم به دولت نسبت دهیم. بلکه این مشکلات و نارسایی ها را به حساب طیف بازدارنده میگذاریم.


وی ادامه داد: اصولگرايان تندروی که همواره خود را در مقابل اصلاح طلبان میدانند و با غیراخلاقی ترین روش ها سعی دارند تا اصلاح طلبان و دولت را متوقف کنند و با مانع تراشی ها دولت را در بن بست قرار دهند.


این فعال سیاسی با تاکید بر اینکه ما اصلاح طلبان معتقدیم که دولت به تعهداتش پایبند بوده است، تصریح کرد :دولت به تعهدات و قول های که داده پایبند و مصر است و همین مصر بودن باعث جری شدن تندروها شده است، به همین دلیل معتقدیم نباید دولت را تنها بگذاریم


عضو شورای سیاستگذاری با اشاره به اینکه سعی داریم راهی که در سال ۹۲شروع کرده ایم را ادامه دهیم، یادآور شد: در سال ۹۲ با ائتلافی که میان اصلاح طلبان و اعتدالیون صورت گرفت روحانی توانست پیروز انتخابات شود و با همین ائتلاف توانستیم در انتخابات مجلس نیز موفق عمل کنیم و برخلاف مجلس نهم که افرادی خشن و تندرو حضور داشتند مجلسی معتدل و همسو با دولت را روی کار بیاوریم.


این استاد دانشگاه ادامه داد :بهترین گزینه این است که با کمک اصلاح طلبان، اعتدالیون و اصولگرايان معتدل به تقویت دولت روحانی بپردازیم. تا زمانی که در کشور قانون حرف اول را نمیزند و برخی آزادانه هر رفتاری را انجام میدهند و کسی هم جلوی آنها را نمیگیرد ما موظفیم برای پیشبرد اهداف و منافع نظام با تمام قوا از روحانی حمایت کنیم.


راکعی با بیان اینکه همواره چند ماه پیش و پس از انتخابات به دلیل این جابه جایی ها کشور وارد یک تعطیلی و رکود میشود، خاطرنشان کرد: این موضوع باعث آسیب پذیری میشود. ما همه سعی و تلاش خود را به کار میگیریم تا نیروهای متخصص بتوانند نقض و ناکارآمدی ها مانند ساختمان های فرسوده ، بحران آب در کشور، گرد وخاک در جنوب و سایر مشکلات را که ممکن است در آینده به عنوان یک بحران سیاسی، بین الملی شود را حل و فصل نمایند.  


وی ادامه داد: به همین دلیل معتقدیم دولت روحانی باید تقویت شود، خداروشکر مجلسی که بر سر کار است نیز همسو با دولت است و برای اینکه دولت بتواند بهتر به تعهداتش عمل کند این مجلس میتواند موثر باشد.  


این کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه دست اصلاح طلبان برای معرفی گزینه باز است، تصریح کرد : دست جریان اصلاحات و اعتدالیون برای معرفی گزینه باز است اما قصد نداریم فعلا از گزینه ها صحبتی انجام دهیم. اما قطعا اگر مشکلی رخ دهد و نیاز باشد، ما گزینه های کار آمد را در اختیار داریم.


نماینده مجلس ششم، با بیان اینکه همه جریان ها باید بهترین گزینه خود را وارد میدان رقابت کنند، یادآور شد:عرصه انتخابات عرصه و میدان مبارزه سیاسی است و هرجناحی حق دارد لابی و فعالیت های خود را انجام دهد.  


وی ادامه داد :بینش سیاسی مردم افرایش پیدا کرده است و  وضعیت کشور و جریانی که برای آنها ارزش و احترام، اخلاق مداری، قانون گرایی و تعامل بر اساس ریشه های انقلاب مهم است را به خوبی میشناسند و به ان واقف هستند


راکعی  با اشاره به گزینه های مطرح شده اصولگرايان گفت : سعید جلیلی نشان داده است که چه میزان رای و استقبال دارد و مردم نیز به وی و تفکراتش نه گفته اند. قالیباف نیز در حد مدیریت شهری است، اما چنانچه با نظر طیف سعید جلیلی روی کار بیاید، قطعا مردم با وی همانند جلیلی رفتار خواهند کرد.


عضو شورای سیاستگذاری ، تصریح کرد: اصولگرايان تندرو همواره سعی کرده دستاورد های دولت را زیر سوال ببرند. مانند برجام که گام بسیار مهمی بود را سعی کردند بد جلوه دهند و از رفتارها و بداخلاقی های بسیاری استفاده کردند.