فاطمه راکعی، دبیرکل جمعیت زنان مسلمان نو اندیش به نوآوران گفت: با توجه به شرایط و روابط آشکاری که بین اصلاح طلبان وجود دارد همان مسیر سال 92، را در پیش داریم و از این رو در انتخابات آینده حسن روحانی تنها گزینه اصلاح طلبان خواهد بود.

این نماینده پیشین مجلس در ادامه تأکید کرد: شاید شرایط و روش تبلیغ انتخاباتی اصلاح طلبان تغییر کند، اما کاندیدای نهایی این جریان سیاسی فقط حسن روحانی است. او در ادامه افزود: تک گزینه بودن جریان اصلاح طلب  نشان گر این نیست که ما گزینه‌های شایسته و مطرح دیگری در دست نداریم بلکه به دلایل عدیده روحانی را تنها گزینه خود می دانیم.

راکعی در جواب  به این سؤال که چرا روحانی تنها گزینه اصلاح طلبان است، گفت: از عمده ترین دلایل تک گزینه شدن روحانی، اجرای برنامه‌ها و کارهایی است که او شروع کرده و همچنین برنامه‌هایی که برای آینده طرح ریزی کرده است، اصلاح طلبان را به این باور رسانده که او در شرایط فعلی بهترین گزینه انتخاباتی است. ادامه حضور او باعث می شود تا از طریق مجلسی که هم سو و هم فکر دولت است، وعده‌های رئیس جمهوری  بیش از پیش عملی شود.

او در ادامه افزود: باید در نظر گرفت هر دولتی که عوض می شود سیستم اجرایی کشور نیز تغییر پیدا می کند. هر شخصی که در انتخابات گزینش می شود  قطعاً دارای برنامه و روش مدیریتی خاصی است. این تغییر صد در صد هزینه بر و زمان بر است از طرفی نیز به ضرر منافع ملی است.

این فعال سیاسی در ادامه تأکید کرد: با بررسی شرایط می توان این گونه نتیجه گیری کرد که در فضای سیاسی امروز به صلاح نیست اصلاح طلبان، گزینه دیگری غیر از روحانی به انتخابات آتی معرفی کنند.