فاطمه راکعی فعال سیاسی اصلاح طلب و دبیرکل جمعیت زنان مسلمان نواندیش، داشتن استقلال و قطع وابستگی را یکی از آرمان های انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: در شعائر دینی و قانون اساسی منعی برای دیپلماسی وجود ندارد و بر تعامل سنجیده با دیگر کشورها تاکید و همچنین به پیشرفت و ارتقاء در زمینه های علمی و صنعتی بر پایه محور دیپلماسی توجه شده است.

انقلاب اسلامی به احیای اصولگرایی اسلامی و اسلام سیاسی کمک شایانی کرد و برای دیگر جنبش‌ های اسلامی و حتی غیر اسلامی که در صدد مبارزه با استبداد و استکبار بودند، الگوی مناسب و موفقی را ترسیم کرد.

به عبارت دیگر انقلاب اسلامی در ایران تأثیر عمیقی در روابط اجتماعی ملت ایران و ارزش‌های حاکم بر جامعه گذاشت. نظام سلطه گر بین الملل سعی داشت تا تصمیم سازی های کشور بر پایه برنامه ریزی ها و خواسته آنان صورت پذیرد، اما با وجود این تلاش ها در طول سال های پس از انقلاب شاهد تحول و پیشرفت های شگرفی بودیم. ایران با پیروزی انقلاب اسلامی از پازل قدرت نظام سلطه جهانی خارج شد و این مساله وحشت دشمنان اسلام را از الگو شدن ایران برانگیخت.

 استقلال کشور در جهان نیز باید در راه تامین منافع جمهوری اسلامی باشد و این امر تنها با تلاش مسوولان صورت می گیرد بنابراین ضروری است جریان های سیاسی از دامن زدن بر اختلاف ها اجتناب کنند تا بدین وسیله آرمان های انقلاب در جامعه محقق شود.

منبع: ایرنا