اصلاح طلبان باتوجه به افزایش هجمه‌ها علیه حسن روحانی به دولت پیشنهاد دادند: تشکیل کمیته حقوقی علیه تخریب‌ها
جهانگیری که در مراسم جشن فارغ التحصیلی ادوار دانشکده خبر، گلایه‌های خود را از هجمه‌های اخیر علیه دولت، اینگونه به زبان آورد، مطمئنا نمی‌خواست از خود و حسن روحانی چهره ای بی ظرفیت که تاب سخن مخالف را نمی‌آورد بسازد، بلکه حرف‌های او نمایشی بود از تنهایی دولت در میان باقی از مابهتران!
آفتاب یزد- گروه سیاسی: "کاش دولت می‌توانست به اندازه مخالفانش از تریبون‌های رسمی‌ استفاده کند."
یک آرزو، یک کنایه ، یک درخواست، یک جمله خبری، یک اعتراض، یک شکایت و شاید هم یک دفاع. هرچه عنوان این نقل قول را بگذارید، نشان می‌دهد که اسحاق جهانگیری به عنوان معاون اول حسن روحانی، اصلا این روزها راضی نیست.
از تریبون دارهایی که به روی مخالفان دولت الی ماشاءا... آتش گشوده‌اند و با زخم زبان‌ها و البته گاهی اهانت‌ها و تهدیدها حسابی از خجالت دولت درآمده‌اند، بدجور شاکی است. جهانگیری وقتی ناله و فغان از عدم برابری تریبون‌های مخالف و موافق سر می‌دهد یعنی از اینکه در چند روز اخیر، یکبار حسن روحانی را... خواندند و باری دیگر لایق محاکمه دانستند و یک بار هم به او گفته‌اند
"
ساده لوح"، ناراحت است؛ خیلی هم ناراحت.
جهانگیری و رییسش، در این چند روزی که گذشت، سخیف ترین صحبت‌هایی را که می‌شد علیه رییس جمهور یک کشور زد را شنیدند. بدی ماجرا زمانی بیشتر می‌شود که این اهانت‌ها و هجمه‌ها از زبان کسانی شنیده شده که به خیال عده‌ای، از بهترین واعظان و سخنرانانی هستند که باید الگویی باشند برای دیگران. اما کدام الگو؟
حجم گسترده تخریب چرا؟
اسحاق جهانگیری آنقدر برافروخته شده و نارضایتی در چهره‌اش ریشه دوانده که به اعصار تاریخی ایران نیز پناه جسته و هجمه‌های اخیررا در تاریخ حکومتداری ایران بی سابقه دانسته است و گفته: "چنین حجم گسترده‌ای از تخریب‌ها آن هم از سوی تریبون‌های رسمی‌نسبت به رئیس جمهور بی‌سابقه است."
جهانگیری که در مراسم جشن فارغ التحصیلی ادوار دانشکده خبر، گلایه‌های خود را از هجمه‌های اخیر علیه دولت، اینگونه به زبان آورد، مطمئنا نمی‌خواست از خود و حسن روحانی چهره ای بی‌ظرفیت که تاب سخن مخالف را نمی‌آورد بسازد، بلکه حرف‌های او نمایشی بود از تنهایی دولت درمیان باقی از ما بهتران!
به هر روی حسن روحانی خود هم می‌داند که هر چه به ایام انتخابات ریاست جمهوری نزدیکتر می‌شویم شگردهای مخالفانش هم متفاوت تر می‌شود و طبیعتا هجمه‌ها علیه او بیشتر.
از سویی به نظر می‌آید عده‌ای پس از سخنان اخیر مقام معظم رهبری، با سوءبرداشت، سوءاستفاده را در دستور کار قرار داده و یکدست علیه برجام می‌تازند تا بلکه از طریق بی ارزش کردن توافق هسته‌ای، به این برگ برنده حسن روحانی برای انتخابات سال 96 ، بدل بزنند و برجام را به خاک کشند. کما اینکه کسانی مثل کریمی‌قدوسی از روز ملی آتش زدن برجام در 13 آبان سخن می‌گوید و کسانی مثل حمید روحانی، رییس جمهور را خائن خطاب کرده و می‌گوید که او بابت این توافق باید به جرم خیانت محاکمه شود، یکی مثل آیت الله علم الهدی وی را ساده لوحی می‌خواند که برجام را عزت خوانده و یکی هم...
پرواضح است که صحبت‌های آرام و ملایم حسن روحانی در آخرین نطق تلویزیونی اش که در آن سعی می‌کرد به گونه ای حرف زند تا یک وقت دل کسی از جناح مخالف را نشکند، به کار نیامده و مخالفان او این احتیاط‌های اخیر وی در سخنرانی‌هایش را نه دال بر خرد گرایی روحانی بلکه دلیلی برترس او تلقی و از همین روی تریبون‌هایی که جهانگیری از آن سخن می‌گوید را تبدیل به جایگاهی برای هجمه علیه دولت کرده اند.
راست می‌گوید ولی...
جهانگیری راست می‌گوید ، تریبون دارها هرچه می‌خواهند می‌گویند علیه دولت. دولت هم مظلومانه باید بشنود.
ولی یک سوال ! واقعا اگر تریبون دولت هم به اندازه مخالفانشان بود ،دولت از آن تریبون می‌توانست به نفع خود استفاده کند؟ حسن روحانی در هفته گذشته فرصتی به دست آورده بود تا با مردم در تلویزیون رودررو صحبت کند. اما آیا از آن تریبون به نحو احسن استفاده کرد که حالا جهانگیری فغان برآورده ، ای کاش به اندازه مخالفانمان فرصت حرف زدن داشتیم؟
به هر ترتیب ، حسن روحانی این روزها پشت سر‌هم ناسزا می‌شنود، بدتر از همه اینکه حالا یک بهانه برای حمله به برجام نیز به آن هجمه‌ها اضافه شده. در چنین برهه ای دولت چه واکنشی باید از خود نشان دهد و این حمله‌های علیه دولت تا کجا و از چه روی ادامه پیدا می‌کند ؟
کمیته حقوقی
فاطمه راکعی فعال سیاسی و نماینده مجلس درباره هجمه‌های اخیر علیه برجام و دولت به آفتاب یزد گفت: «اینکه حسن روحانی در این روزها از سوی دلواپسان مورد هجمه قرار می گیرد نشان دهنده صداقت او در انجام کارها و تحقق بخشی از وعده‌هایش است. موضوعی که باعث شده تا بیشتر از پیش آنها خشمگین شوند. به ویژه اینکه این روزها به زمان انتخابات نزدیک می شویم.»
وی افزود: «تاکنون طیف مخالف دولت، نشان داده که در به کارگیری اهانت‌هایی برخلاف موازین شرعی و در جهت کوبیدن شخص رئیس جمهور ابایی ندارد، بنابراین نباید از هجمه‌های اخیر علیه دولت تعجب کرد.»
راکعی ادامه داد:« اما آنچه که جای شگفتی است سکوت عده ای در مقابل این رفتارها و اهانت‌هاست. مسلما در کشوری که بیش از 30 سال است از نهاد قانونی برخوردار است، تا با قانون شکنان برخورد شود، نباید این اتفاق بیفتد»
راکعی افزود: «حسن روحانی به عنوان یک حقوقدان با تشکیل یک کمیته حقوقی هدفمند می تواند اوضاع فعلی را تا اندازه‌ای کنترل کند»
نماینده مجلس ششم ادامه داد: «مطمئن باشید موج هجمه‌ها تا آستانه انتخابات ریاست جمهوری بیشتر می شود و جناح مقابل برای آنکه قدرت را به‌دست بگیرد از هر شیوه‌ای استفاده می کند و اوج این تحرکات در نخستین روزهای سال 96 خواهدبود.« راکعی با بیان اینکه جای تاسف است، نقطه قوت دولت یازدهم که برجام است اینگونه مورد آماج حملات قرار گرفته، گفت: «گروه مخالف دولت، با مسئله روشنی مثل توافق به شکل عجیبی برخورد می کند و آن را مورد هجمه قرار داده است.»
وی درباره اینکه رفتار دولت در قبال این موضوع باید به چه نحوی باشد، پاسخ داد: «ملت کاملا آگاه است و روش‌های اخیر از جمله این ناسزاها علیه دولت، کاملا نخ نما شده است.
این آگاهی مردم باعث می شود که چندان نگران فشارهای اخیر و تاثیر گذاری آن نباشیم. اما با توجه به اینکه همه ما پیرو قانونمداری هستیم از این گونه خلاف قانون‌ها استقبال نمی کنیم و برای همین خواهان اعمال قانون در قبال ناسزاها و هجمه‌های علیه دولت هستیم.»
راکعی افزود:« هر چند همه حق نقد را داریم ولی به نظر می آید در این موضوع مجلس و دولت باید از قدرت نظارتی خود استفاده و صریحا با این اعمال غیرقانونی برخورد کنند»
هرچند که به نظر می‌آید تکه اندازی‌ها و ناسزاهای به دولت تنها به سخنرانی‌های روزهای جمعه و مراسم‌های عزاداری ختم نمی‌شود و چه بسا سطح شهر نیز با بیلبوردهای خاص تزیین شده، ولی بازهم این پرسش را باید تکرار کرد که اگر دولت توان و موقعیت دفاع از خود را در برابر این هجمه‌ها داشت، شجاعت آن را نیز به خرج می‌داد؟