دبیرکل جمعیت زنان مسلمان نو اندیش در مورد نصب بنر علیه برجام در سطح شهر گفت: علیه رفتار تخصصی و اصولی مسئولین نظام که با رای مردم روی کار آمدند و با تایید رهبری برجام را پیگیری کردند قد علم می‌کنند.

فاطمه راکعی فعال سیاسی اصلاح‌طلب درباره بنرهایی که اخیراً در سطح شهر تهران علیه برجام نصب شده است، گفت: باید به خدا پناه برد از اینکه اینگونه دارند علیه منافع ملی، علیه رفتار تخصصی و اصولی مسئولین نظام که با رای مردم روی کار آمدند و با تایید رهبری برجام را پیگیری کردند قد علم می‌کنند.

وی با طرح این پرسش که نتایچ این رفتارها چه خواهد بود؟، ادامه داد: در کشوری که بیش از ۳۵ سال است مستقر و تثبیت‌شده؛ افرادی به عنوان دلواپس که نه قانون دلواپسی‌شان را فرو می‌نشاند، نه تخصص، نه حرف حساب، نه دولت، نه مجلس و نه حتی سخنان رهبری؛ هر کاری دوست دارند در کشور انجام می‌دهند.

این فعال سیاسی با بیان اینکه نهادهای قانونی چرا رصد و با اینها مقابله نمی‌کنند، ادامه داد: از زمانی که آقای روحانی بر روی کار آمدند با توجه به اینکه ایشان حقوقدان هستند انتظار داشتم به اینگونه رفتارها پایان داده شود. کافی است رفتارهای غیرقانونی رصد و نهادهای قانونی از متخلفین بازخواست کنند

راکعی ادامه داد: شاید عده‌ای خدای‌نکرده می‌خواهند کشور دچار درگیری‌های داخلی شود یا اینکه دست بیگانگان در کار است و یا آدمهایی هستند که با بی‌تدبیری  - به‌خاطر اینکه منافع خودشان به خطر می‌افتد- اینکارهارا می‌کنند؛ ولی ما به عنوان حامیان دولت تدبیر امید به این دولت دل بسته و انتظار داریم از راه تدبیر نگذارند امید در ملت از بین برود و خشک بشود.

وی افزود: نهادهای قانونی از قوه قضاییه گرفته و نهادهای دیگر بدون توجه به اینکه که از نظر سیاسی چه راست باشند و چه چپ، باید به وظایفشان درست عمل کنند و رییس‌جمهور از قانون و اجرای قانون صیانت کند.

راکعی با طرح این پرسش که آیا نهادهای قانونی نمی‌تواند جلوی این رفتارها را بگیرند؟، ادامه داد: لابد مسایل بازدارنده‌ای هست. در هر حال بسیار متاسفم.

این فعال سیاسی در مورد اینکه آیا اهداف این افراد انتخاباتی است، گفت: مگر مسئولیت اینها با شهرداری نیست چرا اجازه می‌دهند چنین اتفاقی رخ بدهد؟ مگر برجام به تایید مجلس و رهبری نرسیده؛ پس چرا در مقابل یک کار قانونی و مسئله ملی چنین رفتاری انجام می‌دهند؟هر کسی یا یک نهادی نباید به خودش اجازه بدهد فراتر از نهاد دولت و قوه مقننه و صحبت‌های رهبری در مورد برجام بنر بزند.

منبع: آفتاب نیوز