یک عضو شورای مرکزی جمعیت زنان مسلمان نو اندیش و حزب اتحاد ملت گفت: دو دستگی در سیاست مانع وحدت ملی است، گفت و گو میان جناح های سیاسی راه برون رفت از مشکلات است

آذر منصوری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد:رئیس جمهور در مراسم افطاری با فعالین سیاسی کشور به برگزاری هر دوسال یکبار انتخابات در کشور اشاره کرد و تاکید کردند که این رقابت ها نباید باعث رو در رویی و ترویج بد اخلاقی ها در جامعه شود.


وی ادامه داد:واقعیت موجود در جریان رقابت های انتخاباتی این است که آن چه که کاملا به فراموشی سپرده می شود و درحاشیه قرار می گیرد اخلاق است. این بد اخلاقی ها به طور قطع بر مناسبات جامعه نیز اثر گذار خواهد بود و مردم را روبروی هم قرار خواهد داد .


منصوی تصریح کرد: در نهایت دو دستگی ها مانع بزرگی برای وحدت ملی و آشتی ملی خواهد شد.در حالیکه نه فرهنگ ما چنین بد اخلاقی هایی را بر می تابد و نه مبانی اعتقادی ما، و قرار بوده نظام جمهوری اسلامی از این حیث با جوامع دیگر تفاوت داشته باشد.حال 38 سال از انقلاب گذشته و متاسفانه دستاوردی در این زمینه نداشته ایم.

این فعال سیاسی اصلاح طلب خاطرنشان کرد: من تصور می کنم تاکیید رئیس جمهور بر این مسئله به این دلیل است که یاد آوری کند راه برون رفت از این وضعیت گفتگو و تفاهم است.گفتگوی بین جناح های سیاسی بر سر مسائل و چالش های پیش روی کشور.
وی گفت:چالش کسب و کار،چالش رکود،چالش محیط زیست و چالش آب.اینها مسائلی است که جای رقابت های انتخاباتی جناح های سیاسی کشور باید بنشینند و پیرامون آن بحث و گفتگو شود تا به راهکارهای مشترک برای حل این چالش ها برسند.


منصوری ادامه داد: این گفتگو می تواند زمینه همدلی و تفاهم را در کشور ایجاد کند.این گفتگو می تواند زمینه همکاری همه جناحها برای حل مشکلات کشور را فراهم کند چون همه در راه رسیدن به آنها اشتراک نظر دارند.این گفتگو در صورت استمرار، رقابت های انتخاباتی را هم اخلاقی تر می کند.به نظرم دولت قدم اول را برداشته و می تواند در این زمینه مقدمات بعدی این گفتگو ها را هم فراهم کند.یک معنای رویکرد اعتدالی می تواند جریانسازی همین گفتگو ها باشد.