فاطمه راکعی در نشست چالش‌ها و فرصت‌های پیش روی زنان ایران در مجلس دهم که با حضور جمعی از نمایندگان زن مجلس و فعالین سیاسی در دفتر جمعيت زنان مسلمان نو انديش برگزار شد، گفت: خوشحالم که زنان توانستند با توانمندی‌ها و ظرفیت‌های خوبی در مجلس دهم حضور پیدا کنند. این مجلس از نظر تعداد حضور زنان رکوردشکنی کرد و ان‌شاءالله از نظر کیفی نیز شاهد این موفقیت باشیم.

وی با تأکید بر اینکه هنوز دغدغه مسائل زنان از نظر حقوقی وجود دارد، تصریح کرد: جمعیت زنان مسلمان نواندیش می‌تواند در حوزه‌های مختلف اجتماعی، سیاسی و فرهنگی فعالیت کند و در راستای رفع تبعیض‌ها گام بردارد.

دبیرکل جمعیت زنان مسلمان نواندیش خاطرنشان کرد: جمعیت ما از سال 86 تشکیل شد و حتی زمان احمدی نژاد که همه احزاب و تشکل‌ها را تعطیل کردند با تمام سختی‌ها پابرجا ماند و ما در خانه‌هایمان جلسات خود را تشکیل می‌دادیم.

این فعال سیاسی گفت: نمایندگی‌ها و شعب ما در شهرستان‌ها امروز شکل گرفته و ما هزاران عضو در سراسر کشور داریم. در عین حال زنان ما نواندیش و مسلمان هستند و کارگاه‌های مختلفی در حوزه‌های گوناگون برگزار می‌کنند.

دبیرکل جمعیت زنان مسلمان نواندیش یادآور شد: در نشست‌هایی که برگزار می‌کنیم باید بررسی شود که فراکسیون زنان مجلس، مرکز پژوهش‌ها و کمیسیون‌های مجلس چه کمکی می‌توانند به رفع تبعیض علیه زنان داشته باشند.

منبع: خبرگزاري ايسنا