به گزارش سايت جمعيت زنان مسلمان نو انديش الهه کولایی، عضو شورای سیاستگذاری انتخاباتی و شوراي مرکزي جمعيت زنان مسلمان نو انديش گفت: اصولگرایان به نتایج انتخابات دور نخست، یعنی آرای مردم توجه کردند و به همین دلیل، در این دوره به جای تخریب و برهم زدن بازی، به نقد و ارزیابی عملکرد خود پرداختند.

وی افزود: این امر مؤید بلوغ سیاسی مردم ایران است که موقعیت کشور را بیش از پیش تقویت می‌کند. به باور این فعال سیاسی، انتظار می‌رود همان طور که اصولگرایان به قواعد بازی انتخابات تن دادند (در حد امکان موجود)، پس از انتخابات نیز همه نیروهای سیاسی در کشور ظرفیت‌ها و امکانات خود را به سوی تأمین مطالبات مردم به کار گیرند.


کولایی همچنین با بیان اینکه براساس نتایج اعلام شده، نامزدهای لیست امید توانسته‌اند بیشتر صندلی‌های مجلس را از آن خود سازند، اضافه کرد: یکپارچکی، همدلی، همراهی، صبوری و گذشت افراد، شخصیت‌ها و جریان‌های سیاسی و احزاب حاضر در ائتلاف، زمینه این تحول چشمگیر برای کشور را فراهم کرد.

وی با اشاره به اینکه با ترکیب مجلس دهم، انتظار می‌رود شرایط مناسبی برای اجرای شعارهای این جریان یعنی افزایش امید، تقویت آرامش و خروج از رکود اقتصادی در مسیر اجرایی شدن قرار گیرد، خاطرنشان کرد: البته تحقق این شعارهای ائتلاف اصلاح‌طلبان و حامیان دولت، یعنی اجرایی کردن برجام در داخل کشور با موانع و چالش‌های جدی رو‌به‌روست که امید می‌رود با همدلی و یکپارچگی برآمده از حضور مردم، این موانع از میان برداشته شود، چون آنها با این رأی حمایت خود را از مشی اعتدالی نشان دادند.

منبع: روزنامه ايران