فاطمه راکعی نماینده مجلس ششم با اشاره به اینکه "مجلس فعلی بیش از اینکه مردمی باشد یک مجلس سیاسی است" گفت: "اکثریت طیف سیاسی که ملت در سال 92 به آنها نه گفت در این مجلس حضور دارند."

این فعال اصلاح‌طلب سیاسی خاطر نشان کرد: "به طور مثال عملکرد این مجلس  (مجلس فعلی) در مورد مسائل زنان بسیار آشکار است. نمایندگان زن این مجلس هیچ طرحی در مورد جامعه زنان، مطرح نکردند حتی با برخی طرح‌هایی که در راستای منافع زنان نبود نیز همراهی کردند."

وی تصریح کرد: "این زنان نتوانستند در  مدت نمایندگی، انتظارات زنان را تامین و از حق آنها دفاع کنند. این نمایندگان باید بر اساس فقه پویا و اندیشه مترقی امام خمینی در مورد بانوان در مورد زنان قوانین کاملی را در راستای دفاع از حق بانوان تصویب کنند."

فاطمه راکعی ادامه داد: "ما از مدت‌ها قبل رایزنی با چهره‌های تاثیرگذار و شناخته شده اصلاح طلب در مورد حضور 30 درصدی زنان در مجلس آینده را انجام داده‌ایم و امیدواریم این درصد در مجلس دهم محقق شود."

نماینده مجلس ششم افزود: "دیگر صحبت کردن در مورد مسائل زنان به سر آمده است و باید به صورت عملگرایه وارد صحنه شد."

این فعال اصلاح طلب با اشاره به طرح‌هایی که در مجلس ششم در مورد زنان آماده شده است خاطر نشان کرد: در صورت شکل گیری مجلسی اصلاح‌طلبانه، این طرح‌ها را دوباره در دستور کار قرار خواهیم داد و اگر مسائلی نیز بنا بر مسائل روز شکل بگیرد قوانین به روزی را تصویب خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: زنان این آمادگی را دارند که با انگیزه وارد مجلس شوند. زنان با توجه به اموری که در کشور، مسائل بین اللملی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی دارند می‌توانند در کنار برادرانمان در مجلس، نقش بسزایی را در پارلمان بازی کنند.

راکعی در مورد احتمال حضور زنان در هیئت رئیسه مجلس دهم خاطر نشان کرد: بنده خودم علاقه‌ای به حضور در سمت‌هایی اجرایی ندارم و بیشتر علاقه دارم بررسی مسائل اساسی جامعه را در دستور کار قرار دهم اما قطعا می‌توان تصور کرد که زنان در هیئت رئیسه مجلس حضور داشته باشند.

این فعال سیاسی افزود: در مجلس ششم خانم سهیلا جلودارزاده عضو هیئت رئیسه مجلس بودند و قطعا ایشان و یا فردی که علاقه مند به حضور در جایگاه باشد ما تلاش می‌کنیم در هیئت رئیسه مجلس حضور داشته باشد.

منبع: عصر ایران