آذر منصوری در گفت وگو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به انتخاباتی آتی مجلس شورای اسلامی گفت: اصلاح طلبان به عنوان یک جریان موثر در کشور با توجه به انتخابات سال 92، رویکرد مشارکت حداکثری در انتخابات مجلس را به عنوان راهبرد خود مطلوب می دانند.

وی با بیان اینکه انتخابات آتی مجلس برای تمامی جریان های سیاسی از اهمیت بسیاری برخودار است، اظهار داشت: آنچه در این انتخابات از اهمیت بسیاری برخودار است، تاکید بر مشارکت حداکثری است که این مسئله همواره مورد تاکید رهبری نیز بوده است؛ به گونه ای که ایشان انتخابات و آرای مردم را حق الناس می دانند و حتی گفته اند کسانی که مرا قبول ندارند و نظام را قبول ندارند، در انتخابات شرکت کنند. این مسئله موجب می شود تا تمامی جریان های سیاسی و دستگاه های مجری و نظارتی در جهت مشارکت حداکثری گام بردارند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب با بیان اینکه تامین مشارکت حداکثری نیازمند الزاماتی است تا محقق شود، تصریح کرد: یکی از مهمترین لازمه های مشارکت حداکثری، حضور کاندیداها و داوطلبان جریان های سیاسی پایبند به قانون اساسی با نگرش ها مختلف و در داخل نظام است. به عبارت دیگر، حضور سلائق مختلف در انتخابات راهی است که امکان گسترده مردم در انتخابات را فراهم می کند زیرا مردم می بینند که نامزدهایشان در صحنه رقابت هستند و آنها نیز قدرت انتخاب دارند.

منصوری ادامه داد: جریان سازی جناح های سیاسی در مشارکت حداکثری مردم در صنه انتخابات تعیین کننده است اما الزام اصلی وسعت بخشیدن به دایره انتخاب کنندگان و انتخاب شوندگان است و هر رفتاری که آن را سلب کند یا هر رویکردی که موجب نادیده انگاری این مسئله شود، مستقیما این پیام را به جامعه القا می کند رای دادن یا رای ندادن شما تاثیری ندارد که این همان رویکرد مخالفان جمهوری اسلامی ایران است.

وی با یادآوری رویکرد حداکثری و مناسب هیات های اجرایی در بررسی صلاحیت ها خاطرنشان کرد: ما در گام اول شاهد استقبال بسیار گسترده گروه های مردمی برای ثبت نام در انتخابات بودیم که به معنای توجه آنها به انتخابات است. در گام دوم هیات های اجرایی عملکردی مناسبی داشتند و در چارچوب قانون عمل کردند اما مناسفانه بنا بر اخبار رسیده اکثریت قریب به اتفاق اصلاح طلبان و اعتدالیون را هیئت های نظارت یا رو صلاحیت کرده و با اعلام کرده که صلاحیت آنان احراز نشده است.

عضو شورای مرکزی جمعیت زنان نواندیش مسلمان با تاکید مجدد بر اینکه رویکرد اصلاح طلبان در انتخابات آتی مجلس دهم از ابتدا مشارکت حداکثری است و در ادامه هم در همین راستا تلاش حداکثری خواهند داشت، ابراز داشت: هدف اصلاح طلبان تشکیل مجلسی عاری از رفتارهای افراطی است و در این راستا، اصلاح طلبان از تمامی ظرفیت ها و توان خویش برای مجلسی کارامد و موثر استفاده خواهند کرد تا مجلسی براساس نظر امام که در راس امور باشد و عصاره فضائل ملت باشد، شکل بگیرد.

منصوری با بیان اینکه شکل گیری مجلسی کارامد و میانه رو نیازمند مشارکت حداکثری است، یادآور شد: لازم است برای شکل گیری چنین مجلسی و همچنین حفظ و نگهداری نشاط سیاسی و مشارکت مردمی، مولفه های اساسی مشارکت فعالانه مردم فراهم شود و علی القاعده این کار با رد صلاحیت های گسترده فراهم نخواهد شد.با این حجم بی سابقه از کاندیداهای رد صلاحیت شده ،متاسفانه باید گفت که علی رغم تاکید هوشیارانه و مدبرانه مقام معظم رهبری مبنی بر مشارکت حداکثری مردم در انتخابات، تناقضی آشکار شکل گرفته است که امید می رود در فرصت باقیمانده شورای نگهبان و مسئولین برگزاری انتخابات به آن پاسخ دهند.

منصوری در پایان تاکید کرد که اصلاح طلبان در مقابل منافع ملی کشور گردنشان از مو باریکتر است و برد بارانه و امیدوارنه از همه ظرفیت های حقیقی و حقوقی برای تامین الزامات مشارکت حداکثری مردم و تشکیل مجلسی مناسب شان جمهوری اسلامی بهره خواهند گرفت و امیدوارانه به راه خود ادامه خواهند داد