الهه کولایی که در همایش انتخاب‌دهم دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران سخن می‌گفت، با اشاره به اینکه زنان در تمام دوره‌های مجلس کمتر از ۵ درصد را به خود اختصاص داده‌اند، اظهار کرد: ‌ اصلاح‌طلبان در نظر دارند برای رفع این نقص تاریخی و کاهش محرومیت زنان شرایط بهتری را برای اثرگذاری زنان در مجلس فراهم کنند.

عضو شورای هماهنگی انتخاباتی اصلاح‌طلبان همچنین با اشاره به تحولات اجتماعی و اقتصادی در دهه ۷۰ و پایان جنگ تحمیلی گفت: ما پس از این دوره شاهد تقاضاهای مردم برای اصلاحات بودیم و موج جدیدی از دموکراتیک‌سازی در ایران آغاز شده بود. اصلاحات دهه ۷۰ مانند انقلاب ۵۷ تاثیر زیادی روی غرب آسیا گذاشت.

وی ادامه داد: ‌ نمایندگان و دولت‌ دینی تحت عنوان اصلاحات تداوم آرمان‌های انقلاب را پیگیر شدند تا حاکمیت‌مردم بر سرنوشت خویش را رقم بزنند. البته اگر سال ۸۴ شکاف و چند پارگی و چند نامزدی پیش نمی‌آمد اصلاح‌طلبان مانند سال ۹۲ نتیجه مطلوب را کسب می‌کردند.

این بانوی اصلاح‌طلب همچنین با اشاره به انتخابات دهم مجلس‌ شورای اسلامی متذکر شد: برای انتخابات دهم نهادهایی بین طیف‌های مختلف اصلاح‌طلبان برای ایجاد وفاق و اجماع تشکیل شده تا بتوانیم تجربه شیرین سال ۹۲ را تکرار کنیم.

منبع: خبرگزاری ایلنا