شهیندخت مولاوردی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در پاسخ به این سوال که این تصور وجود دارد که معاونت شما آنطور که باید و شاید خروجی ملموسی برای زنان نداشته،چرا این تصور شکل گرفته و  آیا همراهی لازم از سوی سایر دستگاه‌ها برای تحقق اهداف صورت گرفته است، گفت: این تصور برمی‌گردد به اینکه شناخت درستی از معاونت زنان وجود ندارد.

وی افزود: ما طبق ماده 230 قانون عمل می کنیم و با همکاری دستگاه‌های اجرایی در راستای آنچه که قانون از ما خواسته، تفاهم‌نامه‌هایی را به امضا رساندیم و اقدامات لازم را در 14 محور انجام دادیم.

مولاوردی ادامه داد:بعضا این اقدامات خروجی داشته و به طور مثال در 6 استان طرح‌هایمان را به اجرا درآوردیم و از این پس می‌توانیم به صورت گسترده وارد عمل شویم و امکانات و اختیارات را به کار بگیریم.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده تصریح کرد: ولی اینکه در دو سال آن هم با وضعیتی که ما معاونت را تحویل گرفتیم، این انتظار وجود داشته باشد که خروجی صدرصدی و منجر به تغییر وضعیت زنان و وخانواده حاصل شود، انتظار به جایی نیست.

وی اضافه کرد: البته شرایط فعلی زنان و خانواده متاثر از وضعیت کلی جامعه است و این تصور نشان می‌دهد که چندان واقع‌بینانه به ساختار، شرح وظایف و ماموریت ما نگاه نمی‌کنند.

مولاوردی همچنین در پاسخ به سوالی درباره چالش میان معاونت زنان و خانواده و فراکسیون زنان مجلس گفت: ما که تمام تلاشمان را برای تعامل با فراکسیون زنان داشته و داریم، اما این چالش به تفاوت رویکردها برمی‌گردد.

معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده خاطرنشان کرد: البته در سال همدلی و همزبانی باید این تفاوت و اختلاف‌نظرها به حداقل برسد؛ البته ما معتقد نیستیم که این تفاوت‌ها از بین برود، بلکه باید به حداقل کاهش یابد. چون آنقدر زمینه همکاری مشترک و اهداف مشترک داریم که اصلا نباید فرصت پرداختن به مسایل حاشیه‌ای را پیدا کنیم