مجمع جوانان اصلاح طلب گلستان(وفاق) در برنامه ای تحت عنوان «همدلی و همزبانی در رقابت سیاسی؛ مجلس دهم» میزبان آذر منصوری فعال سیاسی اصلاح طلب بودند.

به گزارش مجمع عمومی وفاق ابتدا آذر منصوری ضمن اشاره به شرایط سخت و تنگناهای سیاسی 8 سال گذشته اشاره کرد که راه حل برون رفت از این شرایط و تغییر اوضاع انتخابات است و باید در این سال همدلی و همزبانی را نه فقط در شعار بلکه با تقویت گفت و گو و تعامل تحقق ببخشیم.

منصوری در بخش دیگری از سخنان خود پیرامون مشارکت زنان در رقابت های سیاسی سخن گفت. وی در پاسخ به سوالی پیرامون جدیت طرح سهمیه 30 درصدی زنان در لبست های انتخاباتی که از سوی زنان اصلاح طلب دنبال می شود، تصریح کرد:  زنان بعنوان نیمی از جمعیت جامعه دارای توانمندی لازم برای حضور در نهادهای تصمیم گیر و تصمیم ساز هستند. به همین خاطر برای شروع کار و قدم گذاشتن در راه تحقق مشارکت سیاسی زنان باید با اجرای چنین طرح هایی مقدمات حضور جدی تر را فراهم کنیم.

وی با بیان اینکه طی 36 سال گذشته بجز در دوران 8 ساله اصلاحات زمینه حضور بالای بانوان در عرصه های مختلف فراهم نشده است، گفت: با وجود اعتقاد و تاکید امام راحل (ره) مبنی بر شرکت بانوان در مقدرات کشور اما هنوز دراین خصوص ظرفیت سازی نشده است.

منصوری با اشاره به حضور 50 درصدی زنان در مجلس قانونگذاری کشور سوئد و نیز حضور 25 درصدی بانوان افغانستانی در مجلس این کشور اضافه کرد: درحالی که رویکرد انقلاب و راهبرد سند چشم انداز 20 ساله کشور جریان سازی برای بهره مندی از فرصت های برابر توسط همه افراد جامعه است اما وضعیت کنونی نشان از فاصله زیاد در این حوزه دارد.

وی، انتخابات مجلس دهم را فرصت مناسب برای حضور بانوان توانمند در نهادهای تصمیم گیر و تصمیم ساز کشور دانست و تصریح کرد: اگر برای افزایش حضور بانوان درمجلس حتی برای دوره های آینده نیاز به قانون است، دولت می تواند لایحه ای را به مجلس شورای اسلامی ارائه دهد.

منصوری در بخشی از سخنان خود ضمن انتقاد از  نمایندگان زن مجلس گفت: این نمایندگان در موضوعات مربوط به زنان عملکرد قابل قبولی نداشتند و مثال آن نیز اسیدپاشی های صورت گرفته در کشور و سکوت آنان در این باره بود. وی در همین رابطه گفت: اگر این زنان عملی بر ضد جامعه زنان و منافع زنان نداشته باشند باید خوشحال بود، چه برسد به آنکه در راه تحقق منافع سیاسی و مشارکت زنان گام بردارند.