معاون ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده با اشاره به تهیه اطلس جامع زنان کشور گفت: از تمامی استانهای کشور، گزارشی با محوریت زنان و خانواه تقدیم ریاست جمهوری شده که سیاستهای مناسبی نیز در این زمینه اتخاذ شده است.

به گزارش خبرنگار «زنان» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه آذربایجان شرقی، شهین دخت مولاوردی در دومین کارگروه تخصصی امور زنان و خانواده استان اظهار کرد: سفرهای کاروان دولت تدبیر و امید نقطه عطفی در تاریخ شکوهمند ایران اسلامی است.

وی هدف از این سفرها را آشنایی مسئولان دولتی با دیدگاه های استانی در همه زمینه‌های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و غیره عنوان کرد و افزود: آذربایجان شرقی، زنان توانمند و فعالی در همه حوزه‌ها همچون دکتر "سودابه داوران" دارد که به عنوان یک شیر زن آذربایجانی توانست، گوشه ای از توانمندیها ی زنان این خطه را به جهانیان نشان دهد.

وی با اشاره به اتمام زمان اجرایی برنامه پنجم توسعه عنوان کرد: آسیب شناسی وضعیت زنان و خانواده یکی از مهمترین اولویتهای دولت تدبیر و امید است که با توجه به این مهم، سند برنامه ششم توسعه نیز تدوین خواهد شد.

معاون ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده با اشاره به تهیه اطلس جامع زنان کشور گفت: از تمامی استانهای کشور، گزارشی با محوریت زنان و خانواه تقدیم ریاست جمهوری شده که سیاستهای مناسبی نیز در این زمینه اتخاذ شده است.

مولاوردی، توجه به ایجاد اشتغال پایدار برای زنان و ریشه کردن کردن اعتیاد در این حوزه را خواستار شد و افزود: متاسفانه در حال حاضر 82 درصد زنان سرپرست خانوار در کشور، بیکار هستند.

وی حل مشکلات مرتبط با حوزه خانواده و بانوان را نیازمند عزم ملی دانست و افزود: کارگروهی جدید با عنوان توسعه روستایی و عشایر در تمامی استان ها تشکیل شده است که در جهت حمایت بیش از پیش از زنان در محیطهای روستایی و عشایر و انتقال مشکلات آنان در جلسات استانی، با عضویت مدیر کل بانوان و امور خانواده استانداریها در این کارگروه موافقت شده است.

وی افزود: بانوان شاغل، در حقیقت فشارهای مضاعفی را در زندگی روزمره خود متحمل می شوند؛ چرا که پس از اتمام کار اداری خود باید به امور منزل و وظایف ذاتی خود در ارتباط با کودکان و همسران شان نیز بپردازند.

مولاوردی درصد مشارکت و حضور زنان در پستهای مدیریتی و سیاستی کشور را زیر سه درصد عنوان کرد و گفت: باید با اتخاذ تصمیمات مناسب در زمینه حل مشکلات مرتبط با کانون خانواده و بانوان، سیاستهای عملی مناسبی در جهت حمایت از این قشر صورت گیرد.

کاهش ساعات اداری زنان شاغل، افزایش زمان مرخصی زایمان برای بانوان و بیمه زنان خانه دار از دیگر موضوعات مهم جلسه بود که توسط مولاوردی مطرح شد.