دبيرکل جمعيت زنان مسلمان نوانديش گفت: دامن زدن به این تفکر سنتی که وظيفه مرد است که نان‌آور خانه باشد غلط است و مانند این می‌ماند که افرادی که این طرح‌ها را مطرح می‌کنند صدها سال به عقب برگشته‌اند كه در تلاش هستند تا چنین قوانینی وضع کنند.

 فاطمه راکعی راجع به قوانینی که در مجلس برای حمایت از زنان مطرح یا تصویب می‌شود، با بیان اینکه از مطرح شدن چنین طرح‌ها و لایحه‌هایی در مجلس فعلی تعجب نمی‌کنم، گفت: در مجلس فعلی شاهد عدم تطبیق هستیم. متاسفانه در مجلس نهم شاهد همراهی مجلس با دولت نیستیم. چرا که اکثریت اعضای مجلس هنوز از‌‌ همان تفکر سیاسی اجتماعی دوره قبل هستند و طبیعی است که می‌خواهند طرح‌هایی را در مجلس مطرح کنند که دولت تضعیف شود

 نماینده مجلس ششم بیان کرد: نمایندگان مجلس نهم هیچ وقت هم در مقام مدافع حقوق زنان نبوده‌اند و آنگونه که شایسته جامعه زنان کشور بوده است در راه احقاق حقوق زنان قدم بر نداشته‌اند.

راکعی خاطرنشان کرد: آن دسته از زنانی که در مجلس هستند و برای طرح‌هایی مانند کاهش ساعت کاری زنان یا ممنوعیت اشتغال زنان در شیف شب یا همراه با مردان فعالیت می‌کنند، آیا با وجود اینکه کار و فعالیت اجتماعی دارند، در خانواده خود مشکل دارند و به امور منزل نمی‌رسند؟ آیا از کارشان به خاطر رسیدگی به امور فرزندان و خانواده صرف نظر کرده‌اند؟ این افراد در سمت‌هایی هستند که کارهای کلیدی دارا هستند و عمل کردنشان با حرف‌هایی که می‌زنند خیلی متناقض و دوگانه است.

وي با بیان اینکه متاسفانه افرادی که چنین طرح‌هایی را مطرح می‌کنند انگار به این فکر نمی‌کنند که اگر زنی توانایی و اندیشه‌ای دارد و یا کاری می‌تواند برای جامعه‌اش انجام دهد، باید به آن میدان عمل بدهیم، گفت: نیروی انسانی در کشورهای توسعه یافته حرف اول را می‌زند، حتی فرا‌تر از تکنولوژی و صنعت. بنابراین ظرفیت زنان خیلی بیش از این‌ها است که فقط به خانه و خانواده محدود شود. تفکری که برای زنان تصمیم می‌گیرد که آنها را خانه‌نشین کند، محکوم است و به جایی هم نمی‌رسد و تقلای بیخود می‌کند.

راکعی بیان کرد: در دنیایی زندگی می‌کنیم که روز به روز شاهد گسترش فناوری‌ها و تکنولوژی‌های مدرن و جدید هستیم و به هیچ وجه نمی‌توانیم خودمان را به دور از این دنیا نگه داریم. به هیچ وجه نمی‌شود زنان را از حقوقشان دور نگه داشت یا با آنها برخورد تبعیض آمیز داشت.

وی در همین رابطه افزود: طبق اصول مدرن و امروزی، باید تمام حقوق انسانی و اجتماعی افراد حال چه زن یا مرد رعایت و در قوانین کشور اجرا شود. در چنین شرایطی محروم کردن زنان از کار و فعالیتشان یا تشویق آنها به اینکه در خانه بمانند و دامن زدن به این تفکر سنتی که وظیفه مرد است که نان آور خانه باشد غلط است و مانند این می‌ماند که افرادی که این طرح‌ها را مطرح می‌کنند صد‌ها سال به عقب برگشته‌اند که در تلاش هستند تا چنین قوانینی وضع کنند.

 منبع: اقتصاد نيوز