دبیر کل جمعیت زنان مسلمان نو اندیش در گفت و گو با آفتاب یزد گفت: مطالبه حضور زنان در ورزشگاه به هر شکلی که بیان شود و از طرف هر کسی که باشد به نظر من یک مطالبه کاملا بحق، اصولی و قانونی است. جلوگیری از حضور زنان در ورزشگاه‌ها‌ یک نوع اجحاف در حقوق شهروندی و اجتماعی زنان است که هیچ گونه سازگاری با حقوق اساسی و حقوق جاری در کشور ندارد. به نظر می‌رسد عده‌ای خواهان این هستند که به طور کلی زنان در جامعه حضور نداشته باشند، به بهانه‌ها‌ی عجیب و غریبی که قابل توجیه نیست برای حضور زنان در جوامع ورزشی بازدارندگی ایجاد می‌کنند.

وی افزود: خیلی‌ها‌ معتقدند که پوشش ورزشکاران از لحاظ شرعی مشکل ایجاد می‌کند، خب همان طور که زنان در مجامع عمومی رعایت می‌کنند مردان نیز باید مراعات کنند! اگر پوشیدن یک لباس مثل لباس کشتی در مجمع عمومی اشکال دارد چرا آن را هنگام ورزش می‌پوشند؟ زنان هم لباس شنای خود را در مجامع عمومی نمی پوشند و این را به عنوان فرهنگ اسلامی پذیرفته اند، برای این که لباس ورزشکاران نامناسب است که نمی توان زنان را از طبیعی ترین حقوقشان محروم کرد، یا این که گفته می‌شود مردان در این محیط فحاشی می‌کنند پس زنان به ورزشگاه نیایند! به جای این کار باید مدیریت لازم را انجام دهند و با افراد فحاش برخورد قانونی صورت بگیرد نه این که زنان را از حقوقشان منع کنند!

راکعی اظهار کرد: اصلا این مسئله در یک جامعه اسلامی نباید مطرح شود، باید پوشش‌ها‌ همان طور که برای زنان با ضوابطی همراه است برای مردان نیز باید با ضوابطی همراه باشد. اگر برای مردان هم ضوابط پوششی رعایت شود هیچ مشکلی پیش نمی‌آید که برای حل آن زنان را از حقوقشان منع کنند. منظور این است که آن چیزی را که به آقایان مربوط است و درچارچوب ضوابط مربوط به مردان قرار می‌گیرد، اگر از طرف مردان رعایت نمی‌شود چرا زنان باید تاوان آن را پس بدهند و از حقوقشان محروم شوند؟! یا این که اگر مدیریت این را ندارند که جلوی الفاظ رکیک و رفتار‌ها‌یی که در یک مجمع عمومی ورزشی برازنده نیست را بگیرند، چرا زنان را از تماشای بازی تیم مورد علاقه شان محروم می‌کنند؟

این فعال سیاسی اصلاح طلب افزود: گیرم یک سری افراد در هر محیطی، خیابان، ورزشگاه یا هر محیط دیگری، به حقوق دیگران تجاوز کنند یا رفتار ناهنجاری انجام داد، باید تنها به آن‌ها‌ تذکر داده شود! چرا چوبش را بقیه بخورند و بقیه هم مورد توبیخ قرار بگیرند؟ این طور نمی شود که هر وقت ناهنجاری از جانب هر یک از آقایان اتفاق می‌افتد، خانم‌ها‌ را از حقی محروم کنند! این حق را ندارند. در هر حال حضور در ورزشگاه‌ها‌ مخصوصا برای بازی فوتبال حق مسلم زنان و مردانی است که دوست دارند در کنار خانواده به تماشای فوتبال بنشینند.

وی تصریح کرد: حضور زنان خاص در ورزشگاه اصلا معنی ندارد، مردانی که این زنان را به ورزشگاه دعوت می‌کنند به حضور زنان در جامعه نیز این گونه نگاه می‌کنند در واقع می‌خواهند حضور زنان را به صورت گزینشی و فرمایشی داشته باشند تا صورت مسئله را پاک کنند اما این موضوع به تبعیض‌ها‌ دامن می‌زند.

راکعی در پایان گفت: در گذشته تبعیض بین زنان و مردان مطرح بود و به تازگی با تبعیضی رو به رو هستیم که بین زنان اتفاق می افتد. به نظر من خود آن خانم های خاص نباید حضور پیدا کنند و باید اعلام کنند که تا وقتی که همه زنان علاقه مند به فوتبال در استادیوم حضور پیدا نکرده اند ما به هیچ وجه در ورزشگاه ها حضور پیدا نمی کنیم. این موضوع حق مسلم زنان است و زنان باید خودشان از حقوقشان دفاع کنند.