همایش پویش ملی " ارتقاء نشاط و سلامت بانوان با حضور معاون رییس جمهور درامور زنان و خانواده، مشاور شهردار و مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران و جمعی از مدیران دولتی و بانوان شهروند در پارک لاله برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور بانوان شهرداری تهران، معصومه ابتکار، معاون رییس جمهور درامور زنان و خانواده در این مراسم با با اشاره به اینکه طرح پویش ملی ارتقاء نشاط و سلامت بانوان به صورت سراسری در کشور در حال اجرا ست گفت: مصوبه ستاد ملی زن و خانواده از جمله اقداماتی است که دولت برای برنامه ریزی در نشاط و ورزش بانوان به همه دستگاههای اجرایی ابلاغ کرده است و توسعه ورزش و ارتقای سلامت زنان شهر و روستا می تواند از دستاوردهای این مصوبه باشد.

وی با تاکید براینکه بهبود شرایط بهداشتی و سلامت زنان ایرانی چشمگیر بوده است گفت:امید به زندگی بانوان در ابتدای انقلاب اسلامی 55 سال بود و امروز امید به زندگی در زنان ایرانی به 76 سال رسیده است.

ابتکار با اشاره به اینکه زنان ایرانی در عرصه های ورزشی و قهرمانی پیشرو هستند گفت: یک سوم تیم اعزامی به بازی های آسیایی بانوان بودند و یک سوم مدالهای کسب شده دراین بازیها نیز به بانوان اختصاص دارد و این می تواند نشان موفقیت زنان دراین عرصه باشد.

وی با اشاره به ضرورت ترویج ورزش به عنوان مهم ترین عامل حفظ سلامت جسمی و روانی گفت: کم تحرکی یکی از عوامل اصلی اکثر بیماریهای متابولیک و همچنین افسردگی است که جوامع صنعتی با آن مواجه هستند و برهمین اساس می بایست تلاش کنیم تا با مشارکت و آگاهی بخشی در مسیر ارتقای سلامت زنان که محور اصلی خانواده هستند حرکت کنیم.

معاون رئیس جمهور درامور زنان و خانواده درادامه از سایر دستگاههای اجرایی خصوصا شهرداری ها درخواست کرد تا با توسعه فضاهای ورزشی و بوستان های مختص بانوان در اجرای مصوبه ستاد ملی زنان وخانواده با دولت همکاری کنند.

   فضاهای ورزشی بانوان توسعه می یابد

فاطمه راکعی، مشاور شهردار و مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران در ادامه این مراسم ،اجرای پویش ملی " ارتقاء نشاط و سلامت بانوان را اقدامی نوآورانه در بخش ورزش و سلامت زنان برشمرد و گفت: سلامتی و نشاط لازمه یک جامعه موفق و پیشرفته است و در این میان زنان به عنوان محور اصلی سلامت جامعه، نقشی بی‌بدیل دارند و حفظ سلامت آنها به‌عنوان محور مراقبت در خانواده بسیار قابل اهمیت است .

وی افزود:مدیریت شهری نیز هم سو با برنامه های معاونت امور زنان ریاست جمهوری و وزارت ورزش، توسعه فضاهای ورزشی مختص بانوان را در برنامه های خود قرار داده است.

راکعی افزود: برهمین اساس بنا داریم با مشارکت سازمان ورزش مراکز اختصاصی ورزش بانوان را توسعه بدهیم.

مشاور شهردار تهران در ادامه گفت: با توجه به نقش تغذیه سالم در ارتقای سلامت بانوان ،همزمان با توسعه برنامه های ورزشی،تولید و توزیع غذاهای سالم و رژیمی در مجموعه های مختص بانوان ازبرنامه های پیش بینی شده است.

براساس این گزارش برنامه پویش ملی با مشارکت اداره کل امور بانوان شهرداری تهران و معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با اجرای مراسم پیاده روی ، ورزش همگانی، طرح پایش و سنجش سلامت بانوان و همچنین رونمایی از اپلیکیشن همراه گام برگزار شد.