اداره کل امور بانوان شهردار ی تهران به مناسبت دهه کرامت همزمان با برگزاری جشنواره دختران شهر در سطح محلات تهران، با حضور در باغ کتاب و برپایی غرفه های شهردخت و ستاد توانمند سازی میزبان دختران ایران زمین بود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور بانوان شهرداری تهران، جشنواره دختران ایران زمین که به مناسبت میلاد باسعادت حضرت معصومه(ص) و روز دختر با مشارکت معاونت زنان ریاست جمهوری و اداره کل امور بانوان به مدت 3 روز در باغ کتاب تهران برگزار شد، با حضور معصومه ابتکار، معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده و فاطمه راکعی ،مشاور شهردار و مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران کار خود را پایان داد.

معصومه ابتکار در مراسم اختتامیه جشنواره دختران ایران زمین گفت: توجه به دختران یکی از نیازهای جامعه امروز ما است و این جشنواره نقطه آغازی برای یک حرکت جدی در این زمینه است. وی افزود: توجه به مطالبات دختران و مسائل آنها، مهارت های زندگی و مهارتهای اشتغال ،گفتگوی بین نسلی از مهم ترین اهداف این جشنواره است.

وی با اشاره به اینکه در این جشنواره فرصتی فراهم شد تا از زوایای مختلف به نیاز ها و کمبودهای دختران بپردازیم افزود: شنیدن سخن دختران در قالب گفتگوهای بین نسلی در کنار توجه به آسیب ها و همچنین معرفی توانمندی ها از دیگر رویکردهای جشنواره بود.

در پایان این مراسم از غرفه های برتر و فعال نمایشگاه توسطمعصومه ابتکار و فاطمه راکعی تقدیر به عمل آمد.

ابتکار در حاشیه مراسم اختتامیه از غرفه شهردخت و ستاد توانمند سازی شهرداری تهران بازدید کرد و ضمن تقدیر از اقدامات موثر حوزه بانوان شهرداری در دهه کرامت گفت: مجموعه شهردخت فضایی مناسب برای شناسایی، معرفی و دیده شدن دختران است.

وی توانمند سازی و مهارت آموزی دختران امروز به عنوان مادران آینده از رویکردهای معاونت زنان ریاست جمهوری است و این اقدامات شهرداری تهران همسو با این رویکرد است.

فاطمه راکعی، مشاور شهردار و مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران در حاشیه بازدید از غرفه های شهردخت و ستاد توانمندسازی با بیان اینکه دغدغه های دختران یکی از مباحثی است که تاکنون کمتر مورد توجه قرار گرفته است و دهه کرامت فرصت خوبی است تا به مشکلات این قشر به درستی رسیدگی شود، گفت: در این راستا حوزه بانوان شهرداری تهران به منظور معرفی ظرفیت ها و دستاوردهای مدیریت شهری در حوزه دختران با برپایی غرفه شهردخت و ستاد توانمند سازی در جشنواره دختران ایران زمین میزبان دختران بود.

مدیرکل امور بانوان تصریح کرد: برگزاری نشست های تجربه گویی با حضور دختران موفق در عرصه های هنری،گردشگری و کارآفرینی و همچنین شاهنامه خوانی با محوریت داستان های دخترانه از جمله برنامه های فرهنگی اجراشده است.

مشاوور شهردار در امور بانوان گفت: مجموعه شهردخت با طراحی فضای تعاملی و گفتگو ، کافه و همچنین طراحی فضا برای بازی های فکری روزانه میزبان 500نفر از دختران ایران زمین بود.