مشاور شهردار و مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران درنشست شورای مدیران بانوان مناطق22گانه با اشاره به اینکه موضوع دختران از اولویت برنامه های حوزه بانوان است،گفت: همزمان با دهه کرامت وروز ملی دختران "جشنواره دختران تهران "برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور بانوان شهرداری تهران، فاطمه راکعی، مشاور شهردار و مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران در این نشست، با اشاره به اینکه توجه به مسائل دختران وبرنامه های پیش بینی شده محدود به روزملی دختران نیست گفت:دهه کرامت و نامگذاری روز ملی دختران فرصتي براي جريان سازي فرهنگي و جلب توجه عمومی به موضوع دختران در جامعه و افزايش حس اعتماد به نفس و توسعه سلامت اجتماعي دختران است .دراین راستا اداره کل امور بانوان شهرداری تهران همزمان با این ایام فرخنده، جشن و برنامه هاي گسترده فرهنگی و ورزشی در قالب "جشنواره دختران تهران" برگزار مي کند.

به گفته وی همزمان با برگزاری جشن های روزدختر در مجموعه های شاخص فرهنگی مناطق 22گانه، برنامه هایی ویژه دختران در سطح شهر تهران و هشت پهنه بصورت متمرکز اجرا می شود .

مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران با اشاره به اینکه جامعه امروز ما شاهد حضور فعال دختران در عرصه های فرهنگی، ورزشی و علمی است و خوشبختانه موفقیت های زیادی را دراین حوزه ها کسب کرده اند گفت: براین اساس، اداره کل بانوان شهرداری تهران در نظر دارد با اجرای برنامه هایی مثل ویژه برنامه سکوی قهرمانی جهت معرفی دختران نخبه علمی ، ورزشی و هنری و همچنین اکران بنرهایی در سطح شهر به معرفی برترین های دختران فرهیخته بپردازد.

به گفته مشاور شهردار تهران در امور بانوان،حضور و اجرای برنامه های نمادین توسط دختران نیکوکار در سطح شهر تهران، ویژه برنامه گفتگوی نسلها، اجرای موسیقی زنده گروه های هنری دختران در بوستان های بانوان و اجرای مسابقات فرهنگی و هنری در قالب مسابقه عکاسی "دخترانه های شهر "و همچنین مسابقات دلنوشته در محورهای "شهر دلخواه من"،"ویژگی های دختر موفق " و ...... از دیگر برنامه های پیش بینی شده است.

وی افزود: طی فراخوانی نحوه برگزاری مسابقات وارائه آثار، اطلاع رسانی می شود وپس از جمع آوری و داوری آثار هنری و دلنوشته های دختران محلات مختلف در مراسم اختتامیه از نفرات برگزیده تقدیر می شود.

مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران در ادامه، توجه به بانوان معلول و دارای شرایط خاص را یکی از رویکردهای مورد توجه حوزه بانوان برشمرد وگفت: با توجه به ضرورت ایجاد بستر مناسب برای تسهیل در دسترسی معلولین به فضاهای رفاهی ،فرهنگی و ورزشی، اداره کل بانوان در نظر دارد ضمن بهره مندی از هنرهای این عزیزان در برنامه های دهه کرامت، نسبت به ایجاد فضاهای گردهم آیی و پاتوق برای زنان در سطح محلات ،تجهیز کتابخانه های مجموعه های مختص بانوان به دستگاه بریل ، امکان استفاده بانوان روشندل از این مراکز فرهنگی را فراهم کند.

وی با اشاره به اینکه همزمان با این جشنواره ،برنامه های متنوع فرهنگی ، هنری و ورزشی نیز با توجه به نیاز شناسایی شده محلات توسط مناطق 22گانه پیش بینی شده است افزود: معرفی دختران کارآفرین و موفق در حوزه استارتاپ های دختران در حوزه هنر، محیط زیست ،مسابقات هنری و ورزشی ویژه مادر و دختر، برپایی نمایشگاه صنایع دستی دختران وهمچنین تورهای گردشگری، بخشی از این برنامه ها است.

مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران شناسایی دختران هنرمند و همچنین ایجاد بستر مناسب برای معرفی دختران کارآفرین را ازدیگر اولویت های مورد توجه در این برنامه ها برشمرد وگفت: درهمین راستا برنامه هایی در قالب مسابقه طراحی المان های شهری،،طراحی تندیس توسط دختران هنرمند ، مسابقه طراحی پوستر و بنر شهربانو ، برگزاری مسابقات خوشنویسی،قصه گویی و ..با هماهنگی مناطق 22گانه اجرا می شود.

مشاور شهردار تهران درادامه به برگزاری جشنواره و نمايشگاه دختران ايران زمين در باغ کتاب اشاره کرد وافزود: به منظورهم افزايي دربرگزاري هر چه با شکوه تر مناسبت ملي روز دختران،با مشارکت و هماهنگي معاونت امور زنان و خانواده رياست جمهوري جشنواره و نمايشگاه دختران ايران زمين از 24 تیر ماه به مدت سه روز در باغ کتاب برگزار می شود .