فاطمه راکعی مشاور امور بانوان شهرداری تهران در نخستین گردهمایی بانوان شورای اسلامی استان تهران گفت: باید با کمک به همدیگر به شهر دوستدارزن برسیم. شهری که زنان آن را نیز دوست بدارند و بنده یقین دارم برنامه های شهردار محترم تهران برای ایجاد نشاط، امید و مشارکت عمومی بیش از پیش است که بانوان فعال کمک خواهند کرد این امر محقق گردد.

وی با توجه به مناسبت ولادت حضرت زهرا (س) درخصوص ابعاد شخصیتی ایشان افزودند: ابعاد شخصیتی حضرت فاطمه زهرا (س) بسیار روشن است از بعد بندگی عاشقانه ایشان تا حرکت های اجتماعی، سیاسی، علمی و اقتصادی ایشان.

راکعی در ادامه افزود: هیچ بعدی وجود ندارد که حضرت فاطمه زهرا (س) در آن ندرخشیده باشند و اکنون بدیهی است ما به عنوان پیروان زمان حال حضرت، شیوه و منش وروش ایشان را الگو قراردهیم.

وی اظهار کرد: ما زنان انسانهایی مستقل هستیم که فقط از نظر جنسیتی تفاوتهایی داریم وبا توجه به ویژگی ها و ابعاد وجودی بالا و والایی که خداوند متعال در وجودمان به عنوان ودیعه گذاشته است به عنوان زن نباید نادیده گرفته شود. همچنین نباید کوچکترین اهمال و تحقیر و اهانتی نسبت به این ویژگی ها صورت بگیرد، بلکه باید شناخته و تکریم شود، تکریمی که پیامبر خدا حضرت محمد(ص) فرمودند:"زنان را تکریم نمی کنند مگر انسانهای مکرم".

این فعال حوزه زنان گفت: ظرفیت مادر شدن زنان خود یک نوع خلاقیت است و یک نوع خلق است و زنان گاهی آنقدر دیگرخواه هستند که فداکار می شوند.

وی ادامه داد: باید نشاط را به جامعه منتقل کنیم و ما چند ماهی است کار پژوهشی کرده ایم و بنرهایی در سطح شهر نصب کردیم تا زنان تاثیرگزار در دنیای معاصر دیده و شناخته شوند.

راکعی در پایان سخنان خویش گفت: انشاالله به کمک شورای شهر وفراکسیون زنان در راستای شعار مشترک ایجاد امید، حرکت، و نشاط و مشارکت عمومی حرکت کنیم.