مشاور شهردار تهران در امور بانوان گفت: تعداد شاغلان دوازدهمین دوره نمایشگاه زنان و تولید ملی به ۷ هزار و ۶۳ نفر رسید که ۴ هزار و ۸۰ نفر زن و ۲ هزار و ۹۸۳ نفر مرد هستند.

به گزارش ستاد خبری دوازدهمین نمایشگاه زنان و تولید ملی، فاطمه راکعی با قدردانی از تمام عوامل برگزار کننده این نمایشگاه گفت: حضور پر تعداد مردم در این نمایشگاه نشان از اعتماد مردم به محصولات عرضه شده دارد.

وی با اشاره به اینکه عواید حاصل از نمایشگاه برای زنان سرپرست خانوار صرف می‌شود، تصریح کرد: به نظر من یکی از دلایل استقبال مردم از این نمایشگاه، سهیم شدن در این کار خیر است که شهرداری بدون نفع مالی از زنان سرپرست خانوار حمایت می کند.

وی عنوان کرد: در این دوره 33 تولیدکننده پوشاک زنانه، 14 تولیدکننده پوشاک مردانه، 9 تولیدکننده مشترک پوشاک زنانه و مردانه، 14 تولیدکننده پوشاک بچه‌گانه و 2 تولیدکننده پوشاک حجاب در کنار 10 تولیدکننده کالاهای اتاق‌خواب و زیورآلات حضور خواهند داشتند.

مشاور شهردار تهران در امور بانوان مجموع تولیدکنندگان حاضر در این نمایشگاه را 82 مورد اعلام کرد و گفت: در این دوره از نمایشگاه تعداد غرفه‌ها از 72 غرفه در نمایشگاه یازدهم به 82 غرفه افزایش یافت و مجموع غرفه‌هایی که در اختیار مراکز کوثر قرار دارند نیز با 15 متر افزایش به 994 مترمربع می‌رسد. ضمن اینکه 70 میز نیز در اختیار تولیدکنندگان صنایع‌دستی قرار گرفت.

راکعی افزود: این نمایشگاه یک شعار محیط زیستی(شاد باش و دیر زی) با کیسه های نان تولید یکی از برندهای کوثر داشت که به ترویج فرهنگ استفاده از پارچه به جای کیسه های نایلونی کمک می کند.

وی ادامه داد: در دوازدهمین دوره از نمایشگاه زنان و تولید ملی 12 تولیدکننده برای اولین بار حضور پیدا کردند. جمعیت کل شاغلان دوازدهمین دوره نمایشگاه زنان و تولید ملی به ۷ هزار و ۶۳ نفر رسید که ۴ هزار و ۸۰ نفر زن و ۲ هزار و ۹۸۳ نفر مرد هستند.

فاطمه راکعی در خاتمه اظهار داشت: در نمایشگاه امسال حضور پررنگ برندهای کوثر جلوه دیگری به نمایشگاه داده بود و بازدیدکنندگان عموما از این مساله ابراز خشنودی می کردند. اقدام ارزشمند دیگری که در این نمایشگاه صورت پذیرفت، نصب شناسنامه غرفه ها بود که نشان دهنده تعداد کارکنان، تعداد کارکنان زن و تعداد کارکنان زن سرپرست خانوار بود. این امر باعث آگاهی بخشیدن به بازدیدکنندگان نمایشگاه بود تا بدانند با هر خرید از چه تعداد زن سرپرست خانوار حمایت می کنند.