مشاور شهردار در امور بانوان با اشاره به نقش بانوان در توسعه پایدار گفت: در راستای تحقق رویکرد مدیریت شهری در ایجاد شهر امید، مشارکت و شکوفایی و همچنین شهری دوستدار زن در چارچوب قانون اساسی و به دور از افراط و تفریط تلاش می کنیم.

به گزارش روابط عمومی حوزه مشاور شهردار تهران در امور بانوان، فاطمه راکعی در جمع بانوان شاغل در اداره کل منابع انسانی که به مناسبت گرامیداشت روز زن برگزار شد به جایگاه زن از دیدگاه دین و پیامبر (ص)اشاره کرد و گفت: میلاد فرخنده حضرت فاطمه (س)بازخوانی جایگاه دختران و زنان در دوره تحجر بت پرستی بود و اهمیت این مساله تا حدی است که پیامبر(ص) فرمودند زنان را تکریم نمی کنند مگر انسان های مکرم.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه زنان می بایست ارزش و منزلت خود را بدانند گفت: همه بانوان به لحاظ ویژگی های وجودی که خداوند در آنها به ودیعه گذاشته است از ظرفیت های ارزشمندی برخوردار هستند لذا می بایست با اتکا به توانمندی های خود و همچنین اعتماد به نفس برای تسریع روند توسعه پایدار ایران و سهم و جایگاه بانوان در جامعه تلاش کنند.

راکعی به دیدگاه اجتماعی و انسانی شهردار تهران در ایجاد نشاط و شادابی و همچنین حرکت به سمت شهری مناسب برای زنان اشاره کرد و گفت: تحقق این تحول فرهنگی مستلزم مشارکت همه کارکنان خصوصا بانوان است و همگی می بایست مسئولانه و به طور فعال در تمام سطوح از ایده تا اجرا به مشارکت بپردازند.

به گفته مشاور شهردار تهران در امور بانوان به منظور تسهیل در انتقال ایده ها و پیشنهادات سامانه ارتباطی با مدیرکل بانوان در دست راه اندازی است.

وی در ادامه از برنامه های پیش بینی شده در حوزه زنان در دو بخش شهروندی و کارکنان شاغل در شهرداری خبرداد و افزود: تاریخ ایران دارای زنان نامدار بسیاری در همه حوزه های علمی،ادبی ، فرهنگی و... است که متاسفانه تاکنون به درستی معرفی نشده اند که با توجه به اهمیت این موضوع شناسایی و ایجاد بانک اطلاعات زنان نامدار در دستور کار قرار دارد و در حال حاضر با اکران بنرهایی در سطح شهر به معرفی تعدادی از این بانوان فرهیخته پرداخته شده است.

وی با انتقاد از اینکه تا کنون هیچ یک از اماکن فرهنگی و معابر به اسم بانوان نامگذاری نشده است افزود: امید می رود این طرح پیشنهادی با حمایت فراکسیون زنان شورای شهر تهران به نتیجه برسد.

مشاور شهردار در امور بانوان در ادامه به برنامه ها در بخش بانوان شاغل اشاره کردو گفت: براساس نتایج به دست آمده از نظرسنجی که 5هزار نفر در آن شرکت داشتند بیشترین نارضایتی مربوط به وضعیت ارتقای بانوان بود. فضای فیزیکی دفاتر، وضعیت بهداشت و شرایط ورزشی از دیگر مباحثی است که بانوان نارضایتی داشتند.

وی در پایان اظهار داشت: رسیدگی مسائل و مشکلات مربوط به ارتقای جایگاه شغلی نیازمند تقویت تعامل حوزه بانوان با اداره کل منابع انسانی است و به طور حتم خواهیم توانست با برگزاری نشست های آتی بتوانیم در جهت تامین رضایت کارکنان گام برداریم.