فاطمه راکعی در گفت و گوی اختصاصی با تهران شهر امید با تأکید بر این که شناسایی نیازهای زنان شهروند تهرانی با همکاری معاونت های شهرداری در صدر برنامه کاری است؛ اظهار داشت: نخستين گام در این مسیر، ایجاد نگاه حساس جنسیتی در سطح معاونت های شهرداری تهران است.

مشاور شهردار در امور بانوان ادامه داد: گام دوم ساماندهی به مطالبات زنان در شهر تهران است؛ طبقه‌بندی نیازهای شناسایی شده کمک می‌کند تا آن‌ها به ترتیب اهمیت دسته‌بندی شوند و در راستای برآورده کردن آن‌ها ماموریت‌هایی که به عهده حوزه زنان شهرداری است، شفاف‌سازی شود. به عبارت دیگر شرح وظایف برای مشاورین امور بانوان شهرداران مناطق و مدیران امور بانوان در مناطق 22 گانه شهرداری باید روشن و ابلاغ شود. لذا ایجاد یک ساختار کارآمد و پاسخ‌گو برای رسیدگی به مشکلات زنان امری ضروری است و یکپارچه‌سازی ساختار پراکنده حوزه زنان شهرداری را می طلبد.

وی در پایان گفت: یکی از مهم‌ترین برنامه‌های حوزه زنان، با توجه به سیاست‌های شهردار محترم، آقای دکتر نجفی، تحقق 30 درصد سهمیه مدیریتی زنان و نیز ارتقای جایگاه کارکنان زن در سیستم مدیریتی جدید شهرداری تهران است. در این راستا نیز، سیاست‌گذاری‌های لازم صورت خواهد گرفت.