فاطمه راکعی با تأکید بر اینکه حضور زنان در دولت یازدهم به‌عنوان معاونان رئیس جمهوری بی‌سابقه است، گفت: در دوره اصلاحات شاهد حضور پررنگ زنان در  سمت‌های حساس کابینه دولت هستیم. همچنین ورود تعداد کثیری از زنان به مجلس دهم نیز یکی دیگر از افتخارات بانوان کشورمان است که این موفقیت هم حاصل تلاش دائم آنها برای رسیدن به عرصه قدرت است.

این فعال حوزه زنان ، تصریح کرد: خوشبختانه در حال حاضر مانعی برای حضور زنان در عرصه‌های سیاسی و اجتماعی دیده نمی‌شود، اما باید تلاش کرد تا زنان شایسته‌ای که فرصت حضور در دولت را نداشته و شناخته شده نیستند هم برای به دست گرفتن قدرت‌های سیاسی و اجتماعی معرفی شوند.

دبیرکل جمعیت زنان مسلمان نواندیش با اشاره به تلاش‌های معاونت زنان ریاست جمهوری برای ارتقای وضعیت زنان موفق کشور، گفت: رئیس جمهوری با انتخاب دکتر «زهرا احمدی» به‌عنوان رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نشان داد که اگر زنان توانمندی‌های خود را نشان دهند بی‌درنگ از آنها در عرصه‌های کلان کشور استفاده خواهد شد.

راکعی ادامه داد: زنان حداقل نیمی از جمعیت کشور را تشکیل داده‌اند، بنابراین در دستیابی به سمت‌های مهم اجتماعی و سیاسی هم باید نیمی از کرسی‌ها را به آنها واگذار کرد. امیدواریم با ادامه موفقیت‌های زنان در عرصه‌های کلان کشور، شاهد موفقیت‌های بزرگ تری باشیم.او با اشاره به در پیش رو بودن انتخابات شورای اسلامی شهر تهران، بیان کرد: تلاش می‌کنیم تا نیمی از فهرست‌های انتخابات اعتدالیون و اصلاحات به زنان اختصاص پیدا کند. همچنین می‌خواهیم حضور زنان در این عرصه مهم را افزایش دهیم و از افراد شایسته و توانمند در عرصه مدیریتی کلان کشور استفاده کنیم.
 

منبع: روزنامه ایران