فاطمه راکعی دبیرکل جمعیت زنان مسلمان نو اندیش با مثبت ارزیابی کردن اقدام های معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در پویاسازی هر چه بیشتر ظرفیت های زنان و رسیدگی به چالش های آنان اظهار کرد: در مسایل مربوط به حوزه های اجتماعی و آموزشی زنان به ویژه زنان روستایی و عشایری، تا آن جا که مربوط به معاونت زنان بوده است کارهای امیدبخشی صورت گرفته است که جای قدردانی دارد. البته هنوز تا رفع هرگونه تبعیض در سطح اداره ها و اشتغال، کاهش خشونت های خانگی، مسایل مربوط به خروج از کشور زنان، مساله بیمه زنان و کارآفرینی هنوز راه طولانی باقی مانده است.

راکعی در ادامه با مقایسه دولت یازدهم با دولت های نهم و دهم گفت: در دولت پیشین حمایت از حقوق زنان و برطرف کردن چالش های پیش روی آنان، تنها در حد شعار باقی ماند و اگر هم وزیر زنی انتخاب شد با کوچکترین جدل، از سِمت وزارت عزل شد. همچنین دامنه تفکیک های جنسیتی در عرصه های شغلی، ورزشی و سیاسی گسترده تر شده بود. به گفته این فعال سیاسی، در دولت یازدهم گام های موثر و مفیدی در حوزه زنان برداشته شد.
وی با اشاره به حضور گروه یا نهادهای کارشکن در این حوزه گفت: مساله دلواپسان و کارشکنی های آنان، مساله مهمی است که همه حوزه ها به خصوص حوزه زنان را به طور مضاعف متاثر می سازد؛ کسانی که تابع قانون نیستند و به خود اجازه می دهند که قوانین را دور بزنند و غیر اصولی ترین مسایل را با نام و لعاب دین اسلام به ملت تحمیل کنند. اما خوشبختانه دولت با درایت و تامل، به برخورد با بی قانونی ها در حوزه زنان پرداخته است. در این مورد می توان به صحبت های اخیر رییس جمهوری اشاره کرد که بر برخورد جدی با بی قانونی تاکید کرد. این، خود می تواند کارگشا باشد و منتظر گام های بلندتر و بهتری هستیم؛ هم در حوزه زنان و هم در حوزه های سیاست داخلی و خارجی.
راکعی در پایان گفت: نمره خیلی خوبی به عملکرد دولت در حوزه زنان نمی دهیم ولی چون می دانیم دولت و معاونت امور زنان و خانواده، نهایت سعی خود را انجام داده است، برای تحقق اهداف مشترکمان در این زمینه، به دولت کمک خواهیم کرد.

منبع: خبرگزاری ایرنا