نورا کنعانی دبیر سومین کنگره جمعیت زنان مسلمان نواندیش درباره تاریخچه فعالیت این جمعیت بیان کرد: از سال ۸۵که جمعیت زنان مسلمان نواندیش با مجوز رسمی وزارت کشور با هیئت رئیسه متشکل از بانوان فرهیخته دانشگاهی با همت خانم دکتر را کعي آغاز به کار کرد.

وی ادامه داد: تا به امروز بیش از یک دهه را پشت سر گذاشتیم که صد البته در سپری کردن این راه ۱۲ساله مشکلات فراوانی حادث شد، سال هایی را طی کردیم که با وجود مجوز رسمی و قانونی و دارا بودن اساسنامه و مرامنامه شفاف و با تاییدیه وزارت کشور باز مجبور شدیم فعالیت‌های خود را کمرنگ تر و حتی جلسات علنی شورای مرکزی را قطع و آن را در منازل برگزار کنیم.

دبیر سومین کنگره جمعیت زنان مسلمان با اشاره به فعالیت این جمعیت با پشتکار و تلاش، گفت: هرچند با استفاده از فضای مجازی و بهره وری از اینترنت، وبلاگ و سایت صدای تلاشمان را به گوش جامعه مدنی و زنان می رساندیم و هرگز صدای جمعیت زنان خاموش نشد.

وی ادامه داد: با روی کار آمدن دولت دهم جمعیت بار دیگر فعالیت‌های خود را به طور علنی آغاز نمود. تشکیل نمایندگی‌های رسمی جمعیت در اکثر استان ها مرهون تلاشهای خانمها آذر منصوری و ساجده کیانوش راد است.

کنعانی تاکید کرد: جزء افتخارات حزب است که در حال حاضر ۲۶نمایندگی فعال داريم و ارتباطات وسیع استانی داریم و امروز با توان ایستادیم تا کنگره دیگر را برای ورود زنان فعال و کارآمد کشور به شورای مرکزی جمعیت زنان را برگزار کنیم.

وی افزود: کنگره ای که حاصل همراهی اعضای این حزب فراگیر ملی از تمام استانها و نتیجه تلاش اعضای اجرایي برگزاری این مجمع است.

دبیر سومین کنگره جمعیت زنان مسلمان نواندیش در پایان گفت: ما زنده به آنیم که آرام نگیریم، موجیم که آسودگی ما عدم ماست.