بسم الله الرحمن الرحیم

گردهمایی سراسری جمعیت زنان مسلمان نواندیش بر جامعه زنان به ویژه اعضاء جمعیت مبارک باد.

در نظام بر آمده از انقلاب براساس خواست تاریخی ملت،عزم مردم بر این بوده است که مردم سالاری در جمهوریت مستقر شود،مفتخریم که در انقلاب،با درایت رهبر بزرگوارش همانگونه که مردم می خواستند تصمیم گرفته شد تا به جای استبداد وابسته، نظام جمهوری اسلامی مستقر شود و طبعا اسلامی که در جنبش انقلاب اسلامی مطرح بود، در ساحت زندگی جمعی نه تنها تعارضی با جمهوریت ندارد،بلکه مؤید آن است یا باید باشد.

در جمهوری مردم سالار یکایک افراد جامعه شهروندانی هستند که دارای حق آزادی،حرمت و‌کرامتند ودر این زمینه میان زن و مرد تفاوتی نیست.

فضیلت شهروندی بر دو پایه حق یکایک افراد و نیز مسئولیت جمعی استوار است و این امر همانی است که مایه و پایه جمهوریت را تشکیل می دهد.

آنچه در خور گفتن است،اینکه علاوه بر خواست مردم برای شهروندبودن ، باید مردمان با آگاهی از حقوق شهروندی و مهارت زیستن در جمع، مسئول، مجهز به فضیلت شهروندی افزون بر فضائل شخصی گردند و این امر رسالتی را بر دوش نخبگان جامعه و نهادهای مدنی در جهت افزایش آگاهی و استقرار و بسط فرهنگ مردم سالاری می گذارد.

زنان بزرگوار جامعه ما به رغم محرومیت های فراوان و عقب ماندگی تاریخی ، توانسته اند در بازیابی شخصیت ممتاز خود در ایران پس از انقلاب و شکستن حصار محدودیتهای نابجا در عین نگاهداشت وقار و‌ طمأنینه ، گامهای بلندی را در راه اعتلاء میهن بردارند.

امیدوارم که از این پس نیز بتوانند بادرک موقعیت حساس کنونی و‌پای بندی به ارزش‌های والای دینی ‌‌انقلابی و میهنی، بقیه راه را نیز با استواری طی کنند.

انشاء الله

سید محمد خاتمی