نشست هم‌اندیشی جمعیت زنان مسلمان نواندیش با موضوع «آینده پیش روی زنان ایران» با حضور فاطمه راکعی، آذر منصوری، شهین‌دخت مولاوردی، زهرا شجاعی و بسیاری از فعالان زن در روز 27 خرداد ساعت 18 در دانشکده فنی واقع در امیرآباد شمالی برگزار شد. فریده اولادقباد، نماینده مردم تهران، ری و اسلام‌شهر در مجلس شورای اسلامی، یکی از حاضران این نشست بود که خلاصه‌ای از سخنانش را در پی می‌خوانید:

نماینده مردم تهران، ری و اسلام‌شهر در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اهمیت درک درست از محتوای قرآن گفت: در کشور ما در رابطه با دین ما افراط و تفریط شده و نوجوان یا جوان، به نوعی دوگانگی ارزشی و بیگانگی از جامعه و پدیده فرار مغزها یا حتا مهاجرات زنان ورزشکار را تجربه می‌کند.

این مسئول در خصوص عدالت آموزشی و اشتغال گفت: آسیب‌های اجتماعی بسیاری را در حوزه زنان داریم و شاید یکی از مهمترین کارکردهایی که در فراکسیون زنان اتفاق افتاد، بازنگری در اساسنامه فراکسیون زنان بوده که در رابطه با تدوین برنامه ششم توسعه و کارگروه حقوقی بندهایی را ما در این برنامه اضافه کردیم و با جایگزین کردن «عدالت جنسیتی» به جای «برابری جنسیتی»، سعی کردیم برای نیل به عدالت آموزشی و عدالت اشتغال زنان است، تلاش کنیم.

اولادقباد با تاکید بر بحث تواناسازی نیز افزود: این مهم، نظریه‌ای است که سال‌هاست در دنیا پیگیری می‌شود و باید از خلاقیت‌ها و ظرفیت‌ها و استعدادهای زنان بیش از پیش استفاده کنیم و این حق زنان است و باید نسبت به این حق، آگاه شوند.

عضو کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، به اجرای طرح «مدرسه مروج سلامت» در کمیته آسیب‌های تهران اشاره کرد و گفت: باید دانش‌آموزان ما نسبت به مشکلات و آسیب‌های جامعه آگاهی بیشتری پیدا کنند تا از رفتارهای پرخطر پرهیز کنند.

عضو هیات رییسه فراکسیون محیط زیست مجلس، فضای مجازی را فرصتی برشمرد که بدون نظارت دقیق به تهدید بدل می‌شود و افزود: اولویت ما باید بهره‌مندی از زنان توان‌مند باشد اما باید بتوانیم با برنامه‌ریزی دقیق از این توان‌مندی‌ها به بهترین شکل استفاده کنیم.