فاطمه راکعی فعال سیاسی اصلاح طلب و دبیرکل جمعیت زنان مسلمان نواندیش در نشست این حزب، امروز گفت:حمایت از حسن روحانی در انتخابات آینده ریاست جمهوری را به عنوان مهمترن اهداف سیاسی این حزب اصلاح طلب دانست.

راکعی بر فعالیت هماهنگ و همسوی جمعیت با سایر احزاب اصلاح طلب تاکید کرد و گفت: جمعیت با شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان که فراگیرترین شورای اصلاح طلبان است و قرار است در انتخاات بعدی هم تاثیر گذار باشد، ارتباط مستمر دارد. همین طور که نمایندگان جمعیت در استانهای خود عمدتا از اعضای موثردر این شورا هستند.

وی ادامه داد: ما ارتباط هماهنگ و منظمی با شورای هماهنگی احزاب اصلاح طلب داریم، مساله بعدی ارتباط ارگانیک و معنی دار جمعیت با خانه احزاب است که وظیفه صنفی در قبال احزاب دارد و در عین حال جایگاه خیلی مهمی دارد و به خصوص کمیته زنان آن کارهای بزرگی برای رفع تبعیض از زنان می تواند انجام دهد.

دبیرکل جمعیت در ادامه به لزوم ارتباط مستمر این حزب با فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی اشاره کرد.

آذرمنصوری : منطق سال 92 برای حمایت ازروحانی به قوت خود باقی است/ اگر زنان در مناصب حضور داشتند وضعیت کشور بهتر از این بود

آذر منصوری عضو شورای مرکزی جمعیت زنان مسلمان نواندیش در نشست استانی این حزب، پذیرش سهمیه 30درصدی زنان در لیست های اصلاح طلبان در انتخابات مجلس شورای اسلامی را دستاورد مهم جمعیت زنان مسلمان نواندیش خواند و گفت: تلاش هایی که از سوی جمعیت صورت گرفت و تعاملی که جمعیت با احزاب انجام داد تا سهمیه 30 درصد را بپذیرند کار بی بدیلی بود. در 37 سال بعد از پیروزی انقلاب اتفاق نیفاده بود که دبیران کل احزاب اصلاح طلب تایید کنند که سهمیه 30 درصد بایداعمال شود.

وی افزود: جمعیت هم در سطح گفتمان سازی موفق عمل کرد و هم در سطح تعامل و گفت و گو که با جبهه اصلاحات و شورای عالی سیاستگذاری داشتیم این مساله جا افتاد، الان یکی از بحث هایی که در شورای عالی سیاستگذاری مطرح است این است که تعداد زنان این شورا بیشتر شود.

منصوری ادامه داد: ما پیگیری می کنیم که قانون انتخابات هم به سمتی رود که این 30 درصد اعمال شود، اگر احزاب به سمتی روند که تعداد زنان بیشتری در ارکان حزب و رده های بالای حزب حضور داشته باشند این گفتمان جا می افتد. اگر زنان در این 37 سال حداقل 30 در صد از مناصب رادر اختیار داشتند، حتما وضعیت کشور خیلی بهتراز این بود.

عضو شورای مرکزی جمعیت زنان مسلمان نواندیش با بیان این که همچنان چالش اصلی در این کشور نظارت استصوالبی و انتخابات آزاد است، تصریح کرد: باید بررسی کنیم که با توجه به چشم اندازی که داریم و با توجه امکانات و بضاعت چه اقداماتی برای انتخابات سال آینده می توانیم انجام دهیم تا بتوانیم در آن انتخابات هم سربلند بیرون بیایم.

منصوری با بیان این که دولت روحانی دولت مقدور و ممکن ما در وضع موجود است، افزود: منطق ما در انتخابات 92 این بود که کشور دارد از دست میرود، چند قطعنامه علیه کشور تصویب شده است. واقعا هم اگر قرار بود در آن شرایط ایران توافق کند ذلیلانه ترین توافق را انجام می داد، اما این دولت روحانی بود که توانست با ماه ها مذاکره پرونده را از شورای امنیت بیرون آورد و قطعنامه ها هم برداشته بشود.

وی با تاکید بر این که بدیل سازی برای روحانی بی معناست، افزود: مخالفان تندرو دولت حداکثر تلاششان را می کنند که برجام را زمین بزنند اما مخالفین عاقل به نظر می رسد که نمی خواهند برجام زمین بخورد، اما نمی خواهند توفیق برجام نصیب دولت روحانی شود. بنابر این همان صورت مساله ای که در سال 92 داشتیم به قوت خود باقی است،همان خطرات کشور را تهدید می کند و خطرات منطقه ای هم افزایش یافته است. بنابر این باید کمک کنیم که این دولت بتواند چهار سال آینده هم حضور داشته باشد، این مساله مورد تاکید جدی آقای خاتمی هم هست