به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران مراسم نکوداشت حجت الاسلام و المسلمین سید محمود دعائی، یار و همراه  امام خمینی (ره) و سرپرست موسسه و مدیر مسئول روزنامه اطلاعات بعد از ظهر روز پنجشنبه هفدهم اردیبهشت ماه در محل مرکز همایش‌های بین المللی کتابخانه ملی با حضور بیت معظم امام خمینی (ره) حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی و خانم زهرا مصطفوی برگزار شد.

در این آیین همچنین آیات موسوی بجنوردی و محقق داماد و حجج الاسلام و المسلمین موسوی لاری، کمساری، سعید جوادی آملی، حشمتی، علی یونسی، شوشتری، محمد مقدم و محمد علی ابطحی و جمعی از اعضای هیئت دولت از جمله آقایان اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، مجید انصاری معاون پارلمانی رئیس جمهور، اکبر ترکان، مشاور رئیس جمهور، محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت، علی ربیعی وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی، حمید چیت چیان وزیر نیرو، محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، هاشمی وزیر بهداشت، علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی، حسن قشقاوی معاون پارلمانی وزیر امور خارجه، مرادخانی معاون امور هنری وزیر فرهنگ ارشاد اسلامی، سید حسین هاشمی استاندار تهران، محمدباقر قالیباف شهردار تهران، سلطانی فر رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و جمعی از شخصیت های فرهنگی، سیاسی و اجتماعی از جمله آقایان غلامعلی حداد عادل، سید رضا صالحی امیری رئیس سازمان اسناد و کتبخانه ملی، احمد مسجد جامعی، غلامحسین انصاری عضو شورای اسلامی شهر تهران، محمدرضا خاتمی، محمدرضا عارف،محمدرضا طالقانی، مجتبی مطهری، محمدرضا تابش، میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، غلامحسین ابراهیمی دینانی، مهدی محقق، محمد سلطانی‌فر، سهیل محمودی، غلامحسین کرباسچی، محمدعلی نجفی، سید رضا اکرمی، حمید اسماعیلی، قاضی‌زاده، رجبی رییس سابق کتابخانه مجلس شورای اسلامی و جمع کثیری از شخصیت ها و چهره های دیگری در این مراسم حضور داشتند

 فاطمه راکعی در این مراسم گفت: اینکه آقای دعایی در این جمعی که همه بزرگان و فرهیختگان کشور به افتخار ایشان جمع شدند اولین سخن را از مادرشان گفتند ارادت من را به ایشان چندین برابر کرد.

وی افزود: ایشان همیشه سعی کردند که آن تفکیک جنسیتی را به معنای غلطش نداشته باشند و احترامی که به همه افرادی که به دیدار ایشان می رفتند می گذاشتند بین این واقعیت است.

راکعی به ذکر خاطره ای از مجلس ششم شورای اسلامی پرداخت و گفت: تعادل و بزرگواری ایشان در مجلس ششم که به هر حال مجلس پر تلاطمی بود بسیار نکته حائز اهمیتی است. من خیلی نمی دیدم که ایشان صحبتی له یا علیه شخصیت یا جریان خاصی داشته باشند فقط یک روز با شوق فراوان دیدم یک سی دی به من دادند و گفتند حتما فراکسیون زنان مجلس این سی دی را ببینید و آن سی دی به بازدید رئیس دولت اصلاحات از مؤسسه اطلاعات مربوط می شد.

وی تأکید کرد: مسأله دیگر که خیلی برای من مهم است این است که ایشان مثل برادران شاعرم سید حسن حسینی و قیصر امین پور فرهنگ، کار فرهنگی و عشق به فرهنگ را با هیچ چیز عوض نمی کنند.

راکعی در دسترس بودن را دیگر خصوصیت سید محمود دعایی دانست و در پایان گفت: آخرین خاطره من نماز خواندن ایشان بر پیکر استاد بزرگمان مشفق کاشانی بود. آن روز یکی از روزهایی است که هرگز فراموش نخواهم کرد.