عصر شعر «خورشید جماران» در مجتمع فرهنگی هنری نیاوران برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، عصر شعر «خورشید جماران» به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شمیرانات و با حضور جمعی از شعرا و شخصیت هایی چون علی خیلدار، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران و عزت الله خان محمدی فرماندار شهرستان شمیرانات برگزار شد.

در این مراسم سید حسین متولیان، پاشا صمیمی خلخالی، مصطفی محدثی خراسانی، سید محمدامین جعفری حسینی، امیر مرزبان، محمدکاظم جیرودی، کامران شرفشاهی، فاطمه راکعی، حسنعلی پاکزاد، محمدتقی مردانی، لیلا وصالی و ساجده جبارپور به شعرخوانی پرداختند. مضامینی چون بزرگداشت امام خمینی (س)، ظهور امام زمان (عج) و گرامیداشت یاد شهدا و جانبازان، محوریت اشعار این برنامه را تشکیل می داد.

سید محمد امین جعفری حسینی، علاوه بر شعرخوانی اظهار کرد: از 16 سال پیش طی سلسله تحقیقاتی سعی کرده ایم از زمان حضور امام در نوفل لوشاتو هر آنچه را که رسانه ها و رساله های جهان در مورد ایشان منتشر کرده اند، جمع آوری کرده و بر آن شرح بنویسم. این تحقیقات به دو زبان به اتمام رسیده و در حال طی کردن مراحل اداری برای نشر است.

وی اضافه کرد: خمینی (س) زنده است و افراد و اتفاقات بیت امام خمینی به رنگ و عطر خمینی (س) هستند.

مدیرکل اداره کتابخانه های عمومی شیراز، ضمن اشاره به کتاب ارزشمند «اقلیم خاطرات» نوشته دکتر فاطمه طباطبایی گفت: این کتاب برای کسانی که در جستجوی سبک زندگی امام و سبک زندگی حقیقی اسلامی هستند، بسیار راهگاشت.

در بخش دیگری از این مراسم، امیر مرزبان در تبیین دلایل اشتیاق جوانانی که حتی امام را ندیده اند اظهار کرد: راز این علاقه به امام این است که امام مصداق نام روح الله بود. بزرگ بودن امام ریشه در سادگی او داشت که این سادگی در حسینیه جماران هویداست.

عزت الله خان محمدی فرماندار شمیرانات در بخش دیگر این مراسم، با تأکید به اهمیت شعر در انتقال اندیشه های متعالی گفت: زبان شعر زبانی راهبردی و ماندگار است و اثربخشی آن نه به اندازه یک محفل بلکه به اندازه تاریخ است.

وی ادامه داد: ارتفاع فکر تابناک امام در اشعار او متجلی است و ایشان همانطور که معمار کبیر انقلاب بود؛ در شعر هم معماری کرده است.