در بخشی از آیین پایانی هشتمین جایزه ادبی پروین اعتصامی که 23 تیرماه برگزار شد، از دو شاعر انقلاب، یک پروین پژوه و دو پژوهشگر انقلاب اسلامی تقدیر و تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان، در بخش ویژه جایزه با عنوان «ادبیات زنان، انقلاب اسلامی و امام خمینی»، از دکتر فاطمه راکعی عضو هیات علمی، پژوهشگر و مشاور شهردار تهران در امور بانوان به پاس خلق آثار فاخر پژوهشی و نیز سرایش اشعار ماندگار با موضوع امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی تقدیر و تجلیل شد.

در ادامه از دکتر حکیمه دبیران به پاس خلق آثار فاخر پژوهشی درباره پروین اعتصامی به عنوان پژوهشگر شایسته، از دکتر رقیه ابراهیمی شهرآباد، به عنوان پژوهشگر شایسته در بخش ادبیات زنان، انقلاب اسلامی و امام خمینی(ره) به دلیل تالیف پایان نامه‌ای با عنوان «بازتاب زندگی و اندیشه‌های امام خمینی(ره) در آینه شعر معاصر» و از دکتر صدف گلمرادی به عنوان پژوهشگر شایسته در بخش ادبیات زنان، انقلاب اسلامی و امام خمینی(ره) به خاطر تالیف پایان نامه‌ای با عنوان «نقد جامعه شناختی سرمایه‌های شخصیت‌های زن در رمان‌های منتخب پس از انقلاب اسلامی» با تقدیم لوح سپاس و هدیه تقدیر به عمل آمد.

پیش از این در نشست خبری این رویداد، اعلام شده بود که به مناسبت چهل سالگی انقلاب از بانوان فعال و تاثیرگذار در ادبیات انقلاب اسلامی تقدیر به عمل خواهد آمد. این مراسم در حسینیه جماران و به یاد سال‌ها ارتباط امام خمینی و مردم برگزار شد.