این شاعر و مدیرعامل انجمن شاعران ایران در پی درگذشت حمید سبزواری در گفت‌وگو با خبرنگار ادبیات و کتاب ایسنا اظهار کرد: استاد حمید سبزواری یکی از چهره‌های درخشان و برجسته شعر انقلاب است. 

او با بیان این‌که سروده‌هایی که درباره انقلاب از سبزواری باقی مانده از زیباترین آثاری است که تا به حال در این حوزه ساخته شده است گفت: ایشان در دوره‌های مختلف پیروزی انقلاب و حضور امام (ره) و برای شهدای انقلاب شعر سروده که این آثار در زمره تأثیرگذارترین سروده‌ها مربوط به انقلاب اسلامی هستند.

راکعی درباره تاثیر انقلاب بر هویت حمید سبزواری بیان کرد: ایشان شاعر بلندمرتبه‌ای هستند اما سروده‌هایشان در حوزه انقلاب در ساخت چهره ملی و انقلابی از ایشان بسیار موثر بود. ساده‌زیستی، صداقت و دفاع از آرمان‌های انقلاب و مردم از خصوصیات‌ بارز مرحوم سبزواری است؛ به همین علت درگذشت ایشان را به جز خانواده محترم‌شان به ملت شریف ایران تسلیت می‌گویم.

این شاعر حمید سبزواری را شاعری انقلابی خواند و بیان کرد: ایشان در هر قالبی که شعر می‌سرودند اثری منسجم و قوی به وجود می‌آمد. بیشتر آثارشان در قالب‌های کلاسیک بود که جزو آثار ارزشمند و ماندگار شعر فارسی محسوب می‌شود. ایشان سال‌ها در شورای شعر وزارت ارشاد و سایر شوراهای شعری از همکاران نزدیک استاد مشفق کاشانی و دیگر بزرگان شعر کشور بود و در بسیاری از مجامع شعری و مناسبت‌ها در سراسر کشور حضور پیدا می‌کرد.

راکعی درباره حضور حمید سبزواری در پشت جبهه‌های جنگ متذکر شد: در ایام جنگ تحمیلی همراه رزمندگان پشت جبهه‌های جنگ فعال بود. حضور پررنگ این شاعر انقلابی پشت جبهه‌ها برای رزمندگان حضور امیدوارکننده‌‌ای بود