با لطف و عنایت پروردگار و تلاش مردم فهیم آذربایجان دوره ای دیگر از انتخابات مجلس برگزار و به اتمام رسید. ارج می نهیم حضور مردم در انتخابات را که علیرغم تمام بداخلاقی های سیاسی عرصه را برای ترکتازی رقبا خالی نگذاشتند و با رای خود توانستند حداقلی ترین تغییرها را ممکن سازند.

جمعیت زنان مسلمان نواندش استان آذربایجان شرقی با توجه به ماموریت عمل خود در طول یکسال گذشته تلاش و وجه همت خود را بر این قرار داد تا زنان توانمند نیز در کنار مردان شایستگی خود را به بوته رای مردم بگذارند. در اولین گام رایزنی ها و همگرایی زنان فعال سیاسی تبریز با ثبت نام تعدادی از چهره های شناخته شده به ثمر نشست اما متاسفانه اکثریت آنان همچون سایر فعالین بنام اصلاح طلب از سد نظارت استصوابی شورای نگهبان عبور نکردند. با این وجود تک کاندیداهای باقی مانده از زنان نزدیک به اصلاحات توانستند در لیست شورای عالی اصلاح طلبان استان قرار بگیرند و از قِبل لیست امید و اعتماد مردم به سید محمد خاتمی که پیام آور مدنیت در سپهر سیاسی ایران است توانستند رای ملت برای حضور در بهارستان را کسب نمایند.

جمعیت زنان مسلمان نواندیش ضمن عرض تبریک به خانم ها زهرا ساعی و معصومه آقاپور که هر دو رای اول حوزه انتخابیه خویش در استان آذربایجان شرقی را کسب نمودند، لازم می داند از تلاش زنان اصلاح طلبی تقدیر نماید که طرح حضور ۳۰درصدی زنان در مجلس را به جریانی کشوری برای رای به زنان توانمند تبدیل کردند و خداوند را شاکریم که جمعیت در استان نیز توانست نماینده شایسته ای برای این طرح باشد و به عنوان تنها حزب فعال زنان پرچمدار ثبت نام حداکثری زنان در انتخابات، حضور زنان در لیست امید و سپس رای آوری زنان باشد.

پیروزی واقعی در انتخابات دوره دهم مجلس شورای اسلامی ازآن مردمی هست که در بزنگاهی سخت برای اصلاحات، اعتدال و دولت تدبیر و امید با درک شرایط حاکم بر کشور و خاورمیانه دست یاری اصلاح طلبان و دولت را فشرده و با رای به لیست امید در واقع به تندروی های داخلی و خارجی نه گفتند تا عرصه تصمیم گیری کشور با عقلانیت و منافع ملی و مردمی عجین گردد.

جمعیت زنان مسلمان نواندیش آذربایجان شرقی ضمن تبریک مجدد به خانم زهرا ساعی نماینده محترم تبریز، خانم معصومه آقاپور نماینده محترم شبستر، آقای شهاب الدین بی مقدار نمانیده تبریز و نیز آقای بیت الله عبدالهی نماینده محترم اهر خواستار فعالیت این عزیزان در راستای احقاق حقوق شهروندی مردم بالاخص زنان بوده و امید دارد تا مجلس دهم با حضور این زنان و مردان برابری طلب گام های اساسی برای رفع تبعیض های جنسیتی بردارد.