نورا کنعانی رئیس کمیته اجرایی برگزاری کنگره جمعیت زنان مسلمان نو اندیش در گفت و گو با سایت جمعیت گفت: سومین کنگره ی جمعیت زنان که به نوعی پنجمین مجمع عمومی و فوق العاده از سال ۱۳۸۵ تاکنون می باشد در روز پنجشنبه ۲۶ مهرماه برگزار خواهد شد .

وی افزود : جمعیت زنان مسلمان نواندیش در میان احزاب اصلاح طلب دارای چنان ظرفیتی است که در کنار قدمت ، دارای ۲۶ نمایندگی پویا نیز می باشد که علاوه بر مراکز استان در بسیاری از شهرستان ها نیز فعال هستند.

رئیس کمیته اجرایی برگزاری کنگره جمعیت زنان مسلمان نو اندیش اظهار داشت: مراسم افتتاحیه ی کنگره در حضور مسئولین سیاسی و دبیران کل احزاب اصلاح طلب مشتمل بر چند سخنرانی کوتاه و پخش کلیپ از فعالیت های دوساله ی جمعیت از کنگره پیش تا کنون خواهد بود و پس از پایان مراسم افتتاحیه ، شروع برنامه های داخلی کنگره و مختص اعضای جمعیت خواهد بود .

نورا کنعانی تصریح کرد: در این کنگره اساسنامه و مرامنامه این تشکل سیاسی نیز که با قانون جدید احزاب تطبیق داده شده، مورد رای گیری قرار می گیرد و نمایندگان استان ها از سراسر کشور، گزارش عملکرد دو سال خود را ارائه می دهند و سپس انتخابات اعضای شورای مرکزی و دبیر کل برای دو سال بعد آتی انجام می شود.

وی در پایان گفت : تحلیل سیاست های روز داخلی و خارجی و همچنین تریبون آزاد از برنامه های در نظر گرفته شده برای این کنگره می باشد .